WhatsApp

Rize Trabzon Çıkışlı Salda Gölü Pamukkale ve Lavanta Bahçeleri Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

3 Gün

Tur Türü

Kültür Turları

Grup boyutu

46 kişiler

Lokasyon

Rize

Genel Bakış

Karadeniz Bölgesinin Kültür turlarında öncü ve lider acentesi Ezgi Turizm mükemmel eşsiz bir programla karşınızda…

Turumuz Hopa, Rize ve Trabzon çıkışlıdır.

Lavanta ve Gül Hasatları sonrasında şimdi Tatil Zamanı!! Turkuaz sularda bembeyaz kumlarda unutamayacağınız bir tatil deneyimi için sizleri Türkiyenin Maldivleri Salda Gölü, Pamukkale ve Lavanta Bahçeleri Turumuza bekliyoruz..

  • TÜRKİYE’NİN MALDİVLERİ SALDA GÖLÜ
  • PAMUKKALE’DE TRAVERTENLER ÜZERİNDE BALON TURU İMKANI
  • PAMUKKALE’DE YAMAÇ PARAŞÜTÜ İMKANI
  • LAVANTA BAHÇELERİNDE RÜYA GİBİ BİR GÜN

1. GÜN

Saygıdeğer konuklarımız; Hopa saat11:00 Rize Saat12:00 ve Trabzon’dan Saat13:30 Ezgi Turizm güler yüzlü personeli ve son model aracımızla siz değerli misafirlerimizi karşılıyoruz ve Pamukkale, Salda Gölü, Lavanta Bahçesi Turu başlıyor. Yolculuk boyunca eğleniyor, rehberimiz tur hakkında ön bilgilendirmeyi yaparak Uygun molalar eşliğinde Pamukkale’ye ulaşıyoruz.

2.GÜN

Değerli misafirlerimiz Pamukkale Salda Gölü Lavanta Bahçesi Turu ilk gününde kahvaltımızı (ekstra) yapıyoruz ardından profesyonel rehberimiz eşliğinde turumuza başlıyoruz. Dünyada benzeri sadece İtalya’nın Travertino kasabasında görülebilen, bembeyaz dokusuyla sizleri kendine hayran bırakacak Pamukkale Travertenlerine ulaşıyoruz. Burada yürüyüşe izin verilen terasta gezerken Denizli Ovasına hakim travertenlerde çekeceğiniz fotoğraf ve videolar hayıtınızda güzel anılar bırakacaktır.
Antik çağda kutsal havuz olarak bilinen ve suyunun birçok hastalığa iyi geldiği düşünülen sütunlu havuzu geziyoruz. Sonrasında Anadolu’nun bugüne kadar en iyi şekilde koruna gelmiş tiyatrolarından olan Hierapolis Tiyatrosunu ziyaret edeceğiz. Rehberimizin burada yaptığı anlatımlardan sonra ulaşacağımız antik şehrin ana caddesinde Domityanus Kapısı ve Latrin Binasında fotoğraf molaları vereceğiz. Anlatımlarda sanki tarihe yolculuk etmiş olacağız.


Bu keyifli gezimizin ardından Pamukkale’nin hemen yakınında bulunan ve suyunun çeşitli rahatsızlıklara iyi geldiği bilimsel olarak da kanıtlanmış, Kırmızı Suyu ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz ardından Tekstil atölyesinde alışveriş yapma şansı bulup köy pazarını dolaşma o büyülü huzur veren ortamda bulunma huzurunu yaşayacaksınız. Turumuzun tamamlanması ile Konaklama otelimize hareket ediyoruz.

3.GÜN

Değerli misafirlerimiz, otelimizde yaptığımız açık büfe kahvaltımızın ardından otelimizden rehberimiz eşliğinde ayrılıyoruz. Türkiye’nin lavanta üretiminin neredeyse tamamını karşılayan mis kokulu Keçiborlu İlçesinin Kuyucak Köyü ‘ne doğru yola çıkıyoruz. Kuyucak köyüne yaklaşırken mor renkli lavanta tarlaları bizi karşılıyor. Yol boyunca sağlı sollu tepelere kadar uzayan lavanta tarlaları muhteşem bir görsel şölen sunacak. Fotoğraf açısından da zengin imkanlar sunan Kuyucak köyü ve lavanta tarlalarında geziyor, köy halkı ile kaynaşarak, köy kahvesinde çay molası veriyoruz. Günün en keyifli saatlerini lavanta kokulu köyde geçirdikten sonra Burdur şehir merkezine geliyor ve öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Hacılar höyüğü, Sagalassos, Kbyra gibi antik kentlerden muhteşem eserlerin olduğu ülkemizin ender ödüllü müzelerinden biri olan Burdur Arkeoloji Müzesini gezdikten sonra Burdur Gölü manzarası eşliğinde Yeşilova’ ya doğru devam ediyoruz. Göller bölgesindeki irili ufaklı birçok gölü görerek Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölüne ulaşıyoruz. İçeriğindeki mineral yapısıyla Mars görünümlü tabana sahip Türkiye’nin en derin tatlı su gölü olan Salda Gölünde serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında otelimize hareket ediyoruz Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. GÜN

Değerli konaklarımız, otelimizde alınan sabah kahvaltısından ardından saat10:00’a kadar otelin Termal Havuz, Fitness Salonu, Hamam, Sauna imkanlarından faydalanıyoruz ve otelimizden ayrılıyoruz. Sonrasında Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası gezimizi de tamamlayıp (Zaman Kalması durumunda) saat 15:00 civarı Pamukkale’den ayrılıyor Trabzon, Rize ve Hopa’ya hareket ediyoruz

5. GÜN

Yolculuğumuzu tamamlayıp sabah 07:00 Trabzon, 08:00 Rize ve 09:00 Hopa’da oluyoruz.


Pamukkale, Salda Gölü ve Lavanta Bahçesi turumuzu Mutlu ve huzurlu bir şekilde bitirmenin onurunu yaşarken; bir sonraki Ezgi Turizm turlarında buluşmak üzere hüzünlü bir şekilde vedalaşıyoruz. Hoşçakalın…

Pamukkale Turları
Salda Gölü Turları
Lavanta Bahçesi Turları
Ezgi Turizm Kültür Turları 2023

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Lüx Turizm Aracı İle Ulaşım
Rehberlik Hizmeti
2 Gece Turistik Otellerde Konaklama
Tüm Ara Ulaşımlar
Araç İçi İkramlar
Tursab Seyahat Sigortası (Sağlık Sigortası Değildir)
Öğle Yemekleri
Müze ve Ören yeri Ücretleri
Dahil Olanlarda Yazmayan Bütün Hizmetler
Konaklama yerlerinde alınan ekstralar
İlk Gün Sabah Kahvaltısı
Son Gün Akşam Yemeği

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Doğa ve Spor
Romantizm ve Balayı
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

2 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü
Bölge Buluşmalı

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ezgi Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

Mesaj kutusu
0 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
0 ₺
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}