WhatsApp

Ekonomik Ramazan Bayramı Karadeniz Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

3 Gün

Tur Türü

Konaklamalı Karadeniz Turları

Grup boyutu

35 kişiler

Lokasyon

Rize

Genel Bakış

Ekonomik Ramazan Bayramı Karadeniz Turu

2 Gece 3 Gün Konaklamalı

2024 TUR TARİHİ

10 - 12 Nisan Haftasına Özel

Lütfen Tüm Detayları ve Önemli Notları Okuyunuz!

BAYRAM ÖZEL SATIŞ FİYATI

Yetişkin (11+):  3750 TL

6-10 Yaş Çocuk (1. Çocuk İçin Geçerli): 3000 TL

2-5 Yaş Çocuk (Koltuk Ücreti): 1500 TL

Tek Kişilik Konaklama Farkı: 1000 TL

RİZE - TRABZON - BATUM

Ayder Yaylası - Gelintülü Şelalesi - Fırtına Vadisi - Zilkale - Çat Vadisi - Palovit Şelalesi - Uzungöl - Çay Fabrikası - Sarp Sınır Kapısı - Gonio Kalesi (Panoramik) - Orta Camii - Nicholas Kilisesi - Avrupa Meydanı - Medea Heykeli - Ali ve Nino - Alfabe Kulesi - Piazza Meydanı - Batum Bulvarı - Miracle Park - Sea Port - Chacha Kulesi - Batum Tiyatrosu (Panoramik) - Poseidon Çeşmesi

RAMAZAN BAYRAMI 1. GÜN ÇARŞAMBA:

Değerli misafirlerimizi Rize Otogarında 09:30 da Artvin Rize havalimanında 10:15 de karşıladıktan sonra araç içi anlatımlarımız eşliğinde Ayder yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız Rize bezleri satış mağazası olacaktır. Ziyaretimizin ve isteğe bağlı alışverişimizin ardından fırtına deresini görmek ve zipline etkinliğine katılmak için anlaşmalı tesisimizde 30 dakikalık bir molamız olacak. Coşkulu akan fırtına deresi üzerinde zipline aktivitesine katılıp fotoğraflarımızı çektikten sonra muazzam bir boğaza inşa edilen yaklaşık 1250 taştan yapılan ve deve kuşu yumurtası ile sıvanan meşhur Şenyuva köprüsünü ziyaret etmek üzere yolculuğumuza devam ediyoruz. Şenyuva köprüsündeki mola süremiz 20 dakika olacak. Ziyaretimizin ardından kimler tarafından yapıldığı bilinmeyen, zamanında ticaret noktası üzerinde bulunan ve haberleşme kalesi olarak bilinen Zil Kale’yi ziyaret edeceğiz. Mola süremiz 30 dakika olacaktır. Daha sonrasında Çat vadisi içerisinde yolculuğumuza devam ederek Palovit şelalesine varıyoruz. Palovit şelalesinde sizlere 45 dakika serbest zaman verilecektir. Daha sonrasında  yıllık 500 bin yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan; sisiyle ormanıyla, karıyla, yağmuruyla, bin bir derde deva olan doğal kaplıcaları ile insanın içini ısıtan ve ziyaretçilerine bambaşka bir gün yaşatan Ayder Yaylasına çıkıyoruz. Ayder yaylasında vereceğimiz serbest zaman sonrasında Geceleme için Rize merkezde bulunan otelimize hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam şehir merkezi turuna katılabilir.

Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda (Extra)

Akşam Yemeği: Belirlenen Restoranda (Extra)

Konaklama: Rize Şehir Oteli (3*)

 

RAMAZAN BAYRAMI 2. GÜN PERŞEMBE:

Otelde almış olduğumuz sabah kahvaltı sonrası Gürcistan batum turu için saat 08:45’de toplanıyoruz. Profesyonel Rehberimiz gerekli evrak kontrollerini yaptıktan sonra Karadeniz sahil yolunu takip ederek Sarp Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerini hızlandırmak için önceden hazırladığımız kimlik belgelerini kapıya sunup 30-40 dakika sonra sınırın Gürcistan tarafına geçerek batum turumuza başlıyoruz.

Rehberimizin verdiği bilgiye göre gezi boyunca ihtiyacımız olacak Gürcistan Para birimi olan ‘’Lari’’ alarak gezimizin ilk uğrak noktası Hz.İsa’nın 12 Havarisinden biri olan Aziz Andrea ve Aziz Matthias heykelleri olacak. Burada fotoğraf çektirdikten sonra Gonio (Apsaros) kalesine geçiyoruz. Aziz Andrea ve Aziz Matthias’ın anıt mezarında bulunduğu Gonio kalesi Roma döneminden kalma bir kale olup, içerindeki arkeoloji müzesi olsa da; zamanımız sınırlı olduğundan Panoramik olarak göreceğiz ve rehberimiz kale hakkında sizlere bilgi verecektir.

Kale ziyaretimizin ardından öğle yemeği (ekstra) için Gürcü mutfağının en güzel örneklerinin sunulduğu restoranta geçiyoruz. Yemekten sonra Rehberimiz eşliğinde yapacağımız şehir gezisinde Ortodoks Kadedrali (Meryem Ana Klisesi), Avrupa Meydanı, Altıpost Medea Heykeli, Piazza Meydanı, Tiyatro Meydanı, Batum Bulvarı, Nuri Gela Gölü, Alfabe Kulesi, Ali ve Nino Heykeli son olarak Türk Mahallesinde bulunan Osmanlı Dönemi Tarihi Orta Camii gördükten sonra serbest zaman veriyoruz.

2-3 Saatlik Serbest zamanda dileyen misafirlerimiz, Denizde Tekne Turuna katılabilir, Avrupa’nın en büyük dönme dolabına binebilir veya şehirde alışveriş yapabilir. Serbest Zamanımız sonrasında Batum Turumuzu bitiriyor ve Türkiye’ye dönmek Sarp sınır kapısına dönüyoruz. Saat 21:00-23:00 arası Rize’de oluyoruz. Konaklama yapacağımız otelimize hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklama Otelinde

Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda (Extra)

Akşam Yemeği: Belirlenen Restoranda (Extra)

Konaklama: Rize Şehir Oteli (3*)

 

RAMAZAN BAYRAMI 3. GÜN CUMA:

Gezimizin son gününde otelimizde yaptığımız sabah kahvaltısından sonra, bu kez sahile iniyoruz ve Trabzon Uzungöl'e doğru yola çıkıyoruz. Of’ta bulunan Çay Fabrikasını ziyaret ediyoruz.Burada çayın; tarladan fabrikaya, fabrikadan bardağa gelinceye kadar olan serüvenini deneyimli mühendislerden dinliyoruz.Dileyen misafirlerimiz, ikram edilen çaydan içebilir ve çay alışverişi yapabilir.Buradan ayrılarak Uzungöl’e doğru devam ediyoruz.Dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğine eşdeğer manzaralar arasından Uzungöl’e varıyoruz. Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların Haldizen deresinin önünü kapatmasıyla oluşmuş göl, “Uzungöl” olarak bilinir.Buradaki ilk ziyaret yerimiz Uzungöl’de yapılan yapay şelaleler oluyor.Verilen fotoğraf molasının ardından Uzungöl'de sizlere serbest zaman veriyoruz.Öğle yemeğini de serbest zaman içerisinde yedikten sonra misafirlerimiz Uzungöl manzarasına şahitlik ediyor ve fotoğraflarını çekiyor.Daha sonra Uzungöl turumuzu sonlandırarak Rize'ye doğru yola çıkıyoruz.. Artık ayrılma artık. Hüzünlü bir şekilde vedalaşıyoruz.

Güle güle Ezgi Turizm ile gezme keyfini doyasıya yaşadınız. Bir başka turumuzda buluşmak üzere hoşçakalın. 

Sabah Kahvaltısı: Konaklama Otelinde

Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda (Extra)

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Lüks Turizm Aracı İle Ulaşım
2 Gece Otel Konaklaması
2 Sabah Kahvaltısı Konaklama Otelinde
Yurt Dışı Çıkış Harcı
Milli Park Giriş Ücretleri
Seyahat Sigortası
Araç İçi İkramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

İlk Gün Sabah Kahvaltısı
Öğle Yemekleri
Konaklama Tesisinde Alınan Ekstralar
Kişisel Ekstra Harcamalar
Dahillerde Açıkça Belirtilmeyen Tüm Hizmetler ve Aktiviteler
 
Ezgi Turizm Seyahat Acentesinin Sunduğu Tüm Hizmet Satın Alımlarında "Tur/Otel Satış Sözleşmesi" Geçerli Olup Taraflarca Kabul Edilmektedir. Sözleşme Detayları İçin Tur/Otel Satış Sözleşmesi'ne Tıklayınız!

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Lüks Turizm Aracı İle Ulaşım
2 Gece Otel Konaklaması
2 Sabah Kahvaltısı Konaklama Otelinde
Yurt Dışı Çıkış Harcı
Araç İçi İkramlar
Seyahat Sigortası
Milli Park Giriş Ücretleri
Tek Kişilik Konaklama Farkı (Günlük 1000TL) (İsteğe Bağlı)
Zipline, Salıncak v.b Aktiviteler
Öğle Yemekleri
Akşam Yemekleri
Konaklama Tesislerinde Alınan Ekstralar
Dahillerde Açıkça Belirtilmemiş Tüm Harcamalar
Kişisel Harcamalar

Güzergah

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Doğa ve Spor
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor
Yiyecek ve İçecek
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

2 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü
Bölge Buluşmalı
Minübüs

Gürcistan Turları İçin Önemli Bilgiler

Yurtdışı / Gürcistan Turlarında Yeni Tip Çipli TC Kimlik Kartı veya Geçerli Pasaport Gerekmektedir. Bebek, Çocuk, Genç, Yetişkin Yaş Fark Etmeksiniz Kimliklerinde Fotoğraf Olması Gerekmektedir.
Yurtdışı Turlarındaki Gümrük İşlemlerinde Pasaport, Kimlik ve Diğer Yasal Nedenlerden Ötürü Doğabilecek Her Türlü Olumsuzluktan Misafir Sorumludur. Seyahat Acentesi Sorumluluk Kabul etmemektedir.
Günübirlik Turlarda; Tur Kalkış Saatine 24 Saat Kala, Konaklamalı Turlarda; 14 Gün Kala İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır. Misafirin Belirtilen Sürelerden Önce İptal, İade ve Değişikliği Seyahat Acentesine Yazılı Olarak Bildirmesi Gerekmektedir.
18 Yaşını Doldurmayan Çocuklar ile Birlikte Hem Annesi Hem de Babası Bulunması Gerekmektedir. Eğer Herhangi Biri veya Her İkisi de Bulunmayacak ise Noterden Muvafakatname Alınması Gerekmektedir.
Türkiye ve Gürcistan Ülkelerinin Gümrük Kurallarında Belirttiği Madde ve İlaçlarla Gürcistan Sınır Kapısından Geçmek Yasaktır. Yasak Maddeler ve İlaçlar ile Gümrükte Yaşanabilecek Tüm Olumsuz Durumlardan Misafir Sorumludur.
Günübirlik veya Konaklamalı Turlarda; Kalkış veya Alınış Noktasına Belirtilen Gün ve Saatte Ulaşım Sağlamak Misafirin Sorumluluğundadır. Misafirin Ulaşımında Aksama veya Gecikme Yaşaması Durumunda İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır.
Belirtilen Gün ve Saatlerde Kalkış veya Alınış Noktasında Olmayan Misafirlerimizin Turlarında İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır.
Misafirin Tur İptal Mücbir Sebepleri: Yolcu veya Birinci Derecede Akrabasının 10 Günlük Mutat İştigaline Engel Hastalığı veya Ölümü, Tam Teşekküllü Devlet Hastanesinden Alınmış Resmi Kurul Raporu Olması, Taraflarca Mücbir Sebep Kabul Edilmektedir.
Seyahat Acentesinin Tur İptal Mücbir Sebepleri: Olumsuz Hava Şartları, Yol Engeli, Grev, Terör, Savaş ve İhtimali, Yeterli Sayının Olmaması, Öngörülmez Teknik Hususlar, Turun Başlamasına Engel ise Taraflarca Mücbir Sebep Kabul Edilmektedir.

Turumuz İçin Önemli Bilgiler

Ezgi Turizm Seyahat Acentesinin Sunduğu Tüm Hizmet Satın Alımlarında "Tur/Otel Satış Sözleşmesi" Geçerli Olup Taraflarca Kabul Edilmektedir. Sözleşme Detayları İçin Tur/Otel Satış Sözleşmesi'ne Tıklayınız!
Misafirin Tur İptal Mücbir Sebepleri: Yolcu veya Birinci Derecede Akrabasının 10 Günlük Mutat İştigaline Engel Hastalığı veya Ölümü, Tam Teşekküllü Devlet Hastanesinden Alınmış Resmi Kurul Raporu Olması, Taraflarca Mücbir Sebep Kabul Edilmektedir.
Seyahat Acentesinin Tur İptal Mücbir Sebepleri: Olumsuz Hava Şartları, Yol Engeli, Grev, Terör, Savaş ve İhtimali, Yeterli Sayının Olmaması, Öngörülmez Teknik Hususlar, Turun Başlamasına Engel ise Taraflarca Mücbir Sebep Kabul Edilmektedir.
Belirtilen Gün ve Saatlerde Kalkış veya Alınış Noktasında Olmayan Misafirlerimizin Turlarında İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır.
Günübirlik veya Konaklamalı Turlarda; Kalkış veya Alınış Noktasına Belirtilen Gün ve Saatte Ulaşım Sağlamak Misafirin Sorumluluğundadır. Misafirin Ulaşımında Aksama veya Gecikme Yaşaması Durumunda İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır.
Günübirlik Turlarda; Tur Kalkış Saatine 24 Saat Kala, Konaklamalı Turlarda; 14 Gün Kala İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır. Misafirin Belirtilen Sürelerden Önce İptal, İade ve Değişikliği Seyahat Acentesine Yazılı Olarak Bildirmesi Gerekmektedir.

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ezgi Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

Mesaj kutusu
28%
5.250 ₺ 3.750 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
5.250 ₺ 3.750 ₺
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}