WhatsApp

Yeşil Rüyalarda Karadeniz Yayla Turu 3 Gece 4 Gün

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

4 Gün

Tur Türü

Konaklamalı Karadeniz Turları

Grup boyutu

16 kişiler

Lokasyon

Rize Trabzon Yaylaları

Genel Bakış

Yeşil Rüyalarla Karadeniz Yayla Turu 3 Gece 4 Gün

Ezgi Turizm olarak tüm misafirlerimizin kaliteli ve güvenli hizmet satın alabilmesi politikası ile çalışıyoruz.

Değerli Misafirlerimiz; Lütfen Aşağıdaki Tüm Tur Detaylarını Okuyunuz! Aşağıda verilen bilgiler, sizlerin daha kaliteli, daha güvenli hizmet alabilmesi ve mağduriyet yaşamaması için önemlidir!

2024 TUR TARİHLERİ

Haziran: 20-23

Temmuz: 4-7 / 18-21

Ağustos: 1-4 / 15-18

Eylül: 5-8 / 12-15 / 26-29

2024 Yılı Güncel Tur Detayları Lütfen Okuyunuz!

Yeşil Rüyalarla Karadeniz Yayla Turu Programı Nedir?

Ezgi Turizm, sizleri hayallerinizle buluşturarak yeşille mavinin binbir tonunun beraber dans ettiği Yeşil Rüyalarla Karadeniz Yayla Turu programını sizlere sunmakta.

Karadeniz'in el değmemiş yaylalarında her anı dolu dolu geçirdikten sonra, tabii güzelliklerine birlikte tanıklık edilmektedir. Çekilen resimlerle bu anlar ölümsüzleştirilmektedir. Yeşil Rüyalarla Karadeniz Yayla Turu, Laz ve Hemşin Kültürünün yaşandığı bu topraklarda bugüne kadar kültürlerini korumuş Karadeniz insanı ile tanınmaktadır. Enfes karadeniz yemekleri menbağında, yaylalarda tadacaksınız. Ezgi Turizm ile Yeşil Rüyalarla Karadeniz Yayla Turu‘na katıldığınızda emsali olmayan en güzel yerleri en ekonomik şekilde gezeceksiniz. Ülkemizin her noktasından Rize Artvin Havalimanı ve İl/İlçe otogarlardan sizleri karşıladığımızdan tura katılım kolaylığı yaşamış olacaksınız. Yayla turumuzda, bölgenin en çok tercih edilen yürüyüş rotalarını, şelalelerini gördükten sonra; ören yerlerini, gün batımı bulut denizi gibi olağanüstü doğa olaylarını, Kaçkar Dağlarını ve Karagöl Milli Parklarını görme şansınız olacak.

Araziye uygun araçlarımız ve bölgenin insanı yerel rehberlerimiz sizlere hiç unutamayacağınız anlarda eşlik edecek Yeşil Rüyalarla Karadeniz Yayla Turunuzun dolu dolu geçirmenizde yardımcı olacaklardır.

1. Gün Programı:

Çeçeva Çay Bahçesi, Fırtına Vadisi, Şenyuva Köprüsü, Sal Yaylası, Pokut Yaylası

Değerli misafirlerimiz Yeşil Rüyalarda Karadeniz Yayla Turumuz için saat 09:30 Trabzon Otogarında, saat 10:00’da Trabzon Havalimanında rehberimiz ve sizi bekleyen aracımızla buluşarak araçlarımıza biniyoruz ve Karadeniz’in en güzel yerlerini gezeceksiniz Butik Karadeniz Turumuza başlıyoruz. Yeşil ve mavinin arasında Karadeniz Sahil Yolunu takip ederek keyifli bir yolculuğun ardında Rize’nin en güzel Çay Bahçelerinin bulunduğu meşhur Çeçeva (Haremtepe) Köyü çay bahçesine geliyoruz. Burada kahvaltınızı yapıp Çay Bahçelerini fotoğrafladıktan sonra tekrar sahile iniyor Fırtına Vadisine giriyoruz. Karşınıza çıkan 3937 rakımdaki Kaçkar Dağlarının o muhteşem görüntüsü adeta sizi kendine hayran bırakacaktır. Karadeniz müzikleri eşliğinde yolculuğumuz devam ederken sizlerde merakla dışardaki muhteşem görüntüyü fotoğraflıyor olacaksınız. Rize'nin en güzel, en doğal, en şirin ve yeşili bol ilçesi Çamlıhemşin’e doğru devam ederken adrenalin dolu Zipline (iP aktivitesi) aktivitesini de gerçekleştiriyoruz. (Kaz uçarda laz uçmaz miJ) Çamlıhemşin şehir merkezini gördükten sonra bölgemizin organik vadilerinden olan Çat Vadisine doğru devam ediyoruz. (Akar Hemşin deresi çat düzüne göl olur, büyüğü evlenince küçüğüne yol olur J) Vadi üzerinde ilk durağımız hemşin yerleşim yeri olan Şenyuva (Çinçiva Köyü). Köyde eski ahşap ve taş konakları, çinçiva köprüsünü, Sevdaluk ve Yüreğine sor filmlerinin çekildiği yerleri gezdikten sonra artık Pokut Yolculuğumuz başlıyor.Yine Hemşin yaylalarından biri olan 2050 rakımdaki Pokut Yaylasına 60 dakikalık yolculuğumuzun ardından sizleri karşılayacak olan manzara karşısında hayran kalacaksınız. Manzarasından birçok yaylayı da görme fırsatı bulacaksınız. ''Çat Vadisi, Amlakit Yaylası, Hazindağ Yaylası,Sal Yaylası'' .Pokut Yaylası gezimizi tamamladıktan sonra gezinin en güzel anlarından çam ormanlarının arasından doğa yürüyüşü yaparak Sal Yaylasına geçiyoruz. Sal Yaylasında 80-100 yıllık tarihi evlerin güzelliğini görüp daha sonra hep birlikte sırta çıkıp bulut denizini fotoğraflıyor ve tulum dinletisi gerçekleştiriyoruz. Şansınız varsa tabii bulut denizi olur, olmazsa illaki bir yaylada karşılaşırız.

2. Gün Programı:

Çat Vadisi, Zilkale, Palovit Şelalesi, Şimşir Ormanı, Gito Yaylası, Badara Yaylası

Otelimizde yaptığımız sabah kahvaltısından sonra gezimizin 2. Gününe başlarken, Çamlıhemşin’in en güzel Vadilerinden Çat Vadisine doğru yola çıkıyoruz. Çat Deresi boyunca ilerlerken karşımıza Zilkale (Kale-Zir) çıkıyor. 13. Yüzyılda Bizansa bağlı Komnenos hanedanlarının yaptırdığı Zilkale dere yatağından 100 Metre, deniz seviyesinden 750 Metre yükseklikte adeta bir kartal yuvasını andırmaktadır. Kale’yi karşıdan ve üzerinden fotoğrafladıktan sonra yolumuza devam ediyoruz. Karadeniz bölgesinin debisi en yüksek Şelalesi Palovir Şelalesine çıkıyoruz. Dört Yanı Ormanlarla kaplı bir noktada 15 metreden akan Palovit Şelalesi ihtişamıyla sizleri kendine hayran bırakacak. Palovit Şelalesi gezimizi tamamladıktan sonra yaklaşık olarak 1.30 dakikalık yolculuğumuzun 2100 rakımda bulunan Gito Yaylası’na varıyoruz. Manzaranız yine mükemmel Kaçkar dağları, Tatos dağları, Altıparmak Dağları hepsi gözümüzün önünde. Gito yaylasında salıncak keyfimizin ardından 20 dakika sürecek olan yolculuğumuzdan sonra Badara Yaylasına varıyoruz. Badara yaylası (Kardeşim benim 2) sinema filmi ve egenin hamsisi dizisinin çekildiği yer olmakla birlikte dümdüz alana sahip Badara yaylasında ayrıca bir göl bulunmaktadır. Badara yaylası hala aktif yaylacılığın yapıldığı bir yer. Badara yaylasında öğle yemeğimizi alıyoruz daha sonra tekrardan Çat Vadisine doğru devam ediyoruz. Burada bizi nesli tükenmekte olan kurumaya yüz tutmuş şimşir ormanları karşılıyor. Ormanın hemen karşı tarafında Çat Deresi akıyor. Mükemmel fotoğrafları çektiğimiz Şimşir ormanları gezimizin ardından bölgenin eski köprülerinden biri olan Osmanlı Yapımı Ortan kemer köprüsünü (Goboş Köprüsü) ziyaret ediyoruz. Daha sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize dönüyoruz.

3. Gün Programı:

Tar Deresi, Bulut Şelalesi, Ayder Yaylası, Avusor Yaylası, Huser Yaylası, Gün Batımı

Otelimizde yaptığımız sabah kahvaltısının ardından bugünkü rotamız ilk olarak Ayder (Hala) Vadisinde tar deresi boylu boyunca yaklaşık 25-30 dakikalık bir doğa yürüyüşü ardından 280 metre yükseklikten akan Bulut Şelalesine varmış oluyoruz. Şelalemizin konum itibariyle ve çam ağaçlarıyla kaplı, oldukça yüksek olması, Tar deresinin de şelalenin hemen yanında olması günümüze ayrı bir güzellik katmaktadır. Daha sonra doğa yürüyüşü yaparak tekrar araçlarımızın bulunduğu yere geçiyoruz ve Ayder yaylasına öğlen yemeğimizi almak için yola çıkıyoruz.TAR Deresini fotoğraflayıp Ayder Yaylasında öğlen yemeğimizin ardından Buzul gölleri ile meşhur ve bölgenin en doğal ve hayvancılığın en yaygın yapıldığı Avusor Yaylasına doğru devam ediyoruz. Kaçkar Dağlarının eteğindeki Avusor Yaylasından manzara olarak Altıparmak Dağlarını ve Kemerli Kaçkar Dağlarını görme fırsatını yakalıyoruz .Avusor Yaylası ziyaretimizin ardından bulutların ülkesi olarak bilinen Huser Yaylasına doğru devam ediyoruz. 2380 rakımlı Huser Yaylasında bir taraftan çayınızı yudumlarken eşsiz manzaranın tadına varacaksınız. Oluşan bulut denizinde salıncakla bulutların üzerinde uçacağız. (Bu arada çay bedava manzara 5₺:) Ayaklarınızın altında Palakçur yaylası, Avusor, Çeymakçur ve Kavrun Vadileri, arkanızda Karadeniz sahil şeridi, karşınızda Hazindağ ve Pokut,Sal sırtları, yani 0 m den 4000 m ye kadar her yeri görebiliyorsunuz. Yayla gezimizden sonra gün batımını da fotoğrafladıktan sonra dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.

4.Gün Programı:

Rize Bezi, Çay Fabrikası, Trabzon Uzungöl, Sürmene Bıçak

Gezimizin son gününde otelimizde yaptığımız sabah kahvaltısından sonra, bu kez sahile iniyoruz ve Trabzon Uzungöl'e doğru yola çıkıyoruz. Of’ta bulunan Çay Fabrikasını ziyaret ediyoruz.Burada çayın; tarladan fabrikaya, fabrikadan bardağa gelinceye kadar olan serüvenini deneyimli mühendislerden dinliyoruz.Dileyen misafirlerimiz, ikram edilen çaydan içebilir ve çay alışverişi yapabilir.Buradan ayrılarak Uzungöl’e doğru devam ediyoruz.Dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğine eşdeğer manzaralar arasından Uzungöl’e varıyoruz. Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların Haldizen deresinin önünü kapatmasıyla oluşmuş göl, “Uzungöl” olarak bilinir.Buradaki ilk ziyaret yerimiz Uzungöl’de yapılan yapay şelaleler oluyor.Verilen fotoğraf molasının ardından Uzungöl'de sizlere serbest zaman veriyoruz.Öğle yemeğini de serbest zaman içerisinde yedikten sonra misafirlerimiz Uzungöl manzarasına şahitlik ediyor ve fotoğraflarını çekiyor.Daha sonra Uzungöl turumuzu sonlandırarak Trabzon'a doğru yola çıkıyoruz.. Artık ayrılma artık. Hüzünlü bir şekilde vedalaşıyoruz.
Güle güle Ezgi Turizm ile gezme keyfini doyasıya yaşadınız. Bir başka turumuzda buluşmak üzere hoşçakalın.

Ezgi Turizm 2024 Karadeniz Yayla Turları

Ezgi Turizm Seyahat Acentesinin Sunduğu Tüm Hizmet Satın Alımlarında "Tur/Otel Satış Sözleşmesi" Geçerli Olup Taraflarca Kabul Edilmektedir. Sözleşme Detayları İçin Tur/Otel Satış Sözleşmesi'ne Tıklayınız!

Bu Programdaki Gezi Rotalarının Tümü Gezilmek Şartı İle Günlerinde Değişiklik Yapılabilmektedir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

3 Gece Yayla veya Fırtına Vadisi Konaklama
3 Sabah Kahvaltısı
3 Akşam Yemeği
Zorunlu Seyahat Sigortası
Ezgi Tur Rehberliği
Milli Park ve Ören Yeri Ücretleri
Lüks Turizm Aracı ile ulaşım
Öğle Yemekleri
Zipline, Salıncak v.b Aktiviteler
Özel Harcamalar
İlk Gün Sabah Kahvaltısı Son Gün Akşam Yemeği
Otellerde Alınan Ekstralar
Dahillerde Belirtilmemiş Harcamalar

Güzergah

Temalar

Macera
Eğlence
Doğa ve Spor
Aile ve Çocuklar
Yiyecek ve İçecek
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

3 Gece

Ulaşım Tipi

Minübüs

Turumuz İçin Önemli Bilgiler

Ezgi Turizm Seyahat Acentesinin Sunduğu Tüm Hizmet Satın Alımlarında "Tur/Otel Satış Sözleşmesi" Geçerli Olup Taraflarca Kabul Edilmektedir. Sözleşme Detayları İçin Tur/Otel Satış Sözleşmesi'ne Tıklayınız!
Misafirin Tur İptal Mücbir Sebepleri: Yolcu veya Birinci Derecede Akrabasının 10 Günlük Mutat İştigaline Engel Hastalığı veya Ölümü, Tam Teşekküllü Devlet Hastanesinden Alınmış Resmi Kurul Raporu Olması, Taraflarca Mücbir Sebep Kabul Edilmektedir.
Seyahat Acentesinin Tur İptal Mücbir Sebepleri: Olumsuz Hava Şartları, Yol Engeli, Grev, Terör, Savaş ve İhtimali, Yeterli Sayının Olmaması, Öngörülmez Teknik Hususlar, Turun Başlamasına Engel ise Taraflarca Mücbir Sebep Kabul Edilmektedir.
Belirtilen Gün ve Saatlerde Kalkış veya Alınış Noktasında Olmayan Misafirlerimizin Turlarında İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır.
Günübirlik veya Konaklamalı Turlarda; Kalkış veya Alınış Noktasına Belirtilen Gün ve Saatte Ulaşım Sağlamak Misafirin Sorumluluğundadır. Misafirin Ulaşımında Aksama veya Gecikme Yaşaması Durumunda İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır.
Günübirlik Turlarda; Tur Kalkış Saatine 24 Saat Kala, Konaklamalı Turlarda; 14 Gün Kala İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır. Misafirin Belirtilen Sürelerden Önce İptal, İade ve Değişikliği Seyahat Acentesine Yazılı Olarak Bildirmesi Gerekmektedir.

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ezgi Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

Mesaj kutusu
17%
11.500 ₺ 9.499 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
11.500 ₺ 9.499 ₺
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}