WhatsApp

Trabzon Çıkışlı Sümela Manastırı Karaca Mağarası Hamsiköy Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

1 gün

Tur Türü

Günübirlik Turlar

Grup boyutu

19 kişiler

Lokasyon

Sümela Manastırı

Genel Bakış

Trabzon'dan gerçekleştirdiğimiz;

Sümela Manastırı, Hamsiköy, Karaca Mağaraları, Torul Cam Teras Turumuzda; Maçka Altındere Milli Parkını Keşfedeceksiniz. Ardından Sümela Manastırının tarihsel atmosferinde kaybolacak ve tarihe yolculuk edeceksiniz. Trabzon'un dünyaca Meşhur Hamsi Köy Sütlacının tadına Hamsiköy ziyaretinde tadacaksınız. Zigana Dağını geçerek fleksleriyle ünlü Karaca Mağarası tüm ihtişamıyla sizleri bekliyor. Trabzon Sümela Manastırı Turu 2023

TRABZON SÜMELA MANASTIRI, KARACA MAĞARASI VE HAMSİKÖY TURU

Trabzon’dan Sümela Manastırı Turu için Saat 10:15’te Trabzon Forum Alışveriş Merkezi ve Trabzon Otogar Önünden Ezgi Turizm Personeli ile sizleri karşılıyoruz. Turumuzda yaklaşık olarak 45 kilometre ve 1 saatlik yolculuğumuzla Değirmendere boyunca süzülerek Altındere Milli Parkına giriyoruz. Aracımızla izin verilen en yakın noktaya kadar gidip misafirlerimizi Belediyenin Sümela Manastırına çıkan ücretli minibüslerine bırakıyoruz. Yaklaşık 300 metre Orman içinden yürüdükten sonra; tarihi su kemerleri, taş merdivenler ve ziyaretçilerimiz için ayrılan sosyal alanlarla karşılaşacaksınız. 

Sümela Manastırını ziyaret etmeden önce Orta Çağ Eserlerine benzer bir manzara altında, yorgunluğu atmak için verdiğimiz molada manastır kapısından tabiatın ve muhteşem manzaranın tadına varacaksınız. 

Kütüphanesi, Misafirhanesi, Öğrenci Odaları, Kaya Kilisesi ve Şapelleri gibi birçok bölümlerini ziyaret ettikten sonra Ezgi Tur aracımıza ulaşıyor; sonrasında Hamsi Köye ulaşmak için Zigana Geçidi yoluna hareket edeceğiz.

Turumuzun bir sonraki durağı Hamsi Köy oluyor. Tarihi İpek Yolu (Zigana Geçidi) olan Hamsi Köy yolunda uygun molalarda teras tabir edilen yerlerde durarak Hamsiköy’ü muhteşem güzelliği ile Panoramik olarak izleme şansı bulacaksınız. Hamsiköye kadar gelip Meşhur Hamsiköy sütlacını yemeden dönmek olur mu. Öğle yemeğimizde Hamsiköy’de

Tarihi İpek Yolunun en önemli parçalarından olan Zigana Geçidi Karadeniz’i İran ve Doğu Anadolu’ya bağlayan önemli bir kapı haline gelmiştir. Zigana Geçidi üzerinde bulunan 14.5 km. uzunluğuyla Türkiye’nin en uzun Tüneli olan Zigana Tünelini geçerek Gümüşhane sınırlarında bulunan Sarkıt ve Dikitleriyle ünlü Karaca Mağarasına ulaşıyoruz.

Mağara içindeki Dikitler, sarkıtlar ve travertenler sizlere hiç unutamayacağınız muhteşem anları yaşama fırsatı verecektir. Karaca Mağarasından ayrılarak çıktığım dönüş yolunda Ülkemizde Gümüşhane denilince ilk akla gelen meşhur Pestil ve Köme mağazalarında mola vererek hediyelik alışveriş molası veriyoruz.

Trabzon Kalkışlı Sümela Manastırı Karaca Mağarası turumuzun son durağı Torul Cam Teras oluyor. Korkmayan misafirlerimiz için yerden onlarca metre yükseklikte ayaklarımızın altını boşluğa bırakıyoruz.

 

Günümüzün sonunda Trabzon’dan Sümela Manastırı, Hamsiköy, Karaca Mağarası Turumuzu bitirerek Trabzon’a ulaşıyor misafirlerimizle vedalaşıyoruz. Bir sonraki Ezgi Turizm Turlarında buluşmak ümidiyle Hoşça Kalın…

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Lüx Turizm Aracıyla Ulaşım
Altındere Milli Parkı Giriş Ücreti
Öğle Yemekleri
Müze ve Ören Yeri Ücretleri
Torul Cam Teras Ücreti
Park Alanından Sümela Manastırına Kadar Ara Transfer
Ekstra Kişisel Harcamalar

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Doğa ve Spor
Aile ve Çocuklar
Ulaşım ve Transfer
Günübirlik Yayla Turları

Tur Süresi

Günübirlik

Ulaşım Tipi

Otobüslü
Minübüs

Sıkça Sorulan Sorular

Bebek Arabası Getirebilir Miyiz?
Evet. Bagaj için uygun boyutta, küçük bebek arabalarını kabul etmekteyiz.
Turda Çok Fazla Yürüyüş Var Mı?
Hayır. Turumuzda yorucu bir yürüme mesafesi yoktur.
Bana Ön Koltuk Ayırır Mısınız?
Hayır. Günübirlik Turlarımızda Koltuk rezervasyonu yapılmamakta olup, ön taraf veya herhangi bir koltuk sözü verilmemektedir. Koltuk sıralamasında ilk gelen misafirlerimiz istedikleri yere oturabilir ve tur boyunca aynı koltukta seyahat edebilirler.
Araçta Tur Ödemesini Yapabilir Miyiz?
Hayır. Turlarımız kesin kalkışlı olduğundan Tur Ücretini Rezervasyon yaparken ödemeniz gerekmektedir. Tur Ücretini ödemeyen Misafirlerimizin Turları kesinlik kazanmamaktadır.
Çocuklardan Ücret Alınıyor Mu?
0-6 Yaş aralığındaki çocuklar ebeveynlerin kucaklarında olmaları şartıyla ücretsiz tura katılabilirler. Koltuk kullanan tüm misafirlerimizden tur ücreti alınmaktadır.
Ne zamana Kadar Turu İptal Edebiliriz?
Turlarımızın kalkış saatlerinden 24 Saat öncesine kadar mazeretsiz iptal ederek Tur ücretini iade alabilirsiniz. Mücbir durumlar ve Acil hastalık gibi durumlarda kesinlikle iade için Resmi Belge İstenilmektedir.
Turlarda Yaş Aralığı Nedir?
Turlarımız Yediden Yetmişe her yaş aralığına hitap etmektedir.
Tur Nerede Başlıyor ve Nerede Bitiyor?
Turumuz Rize Merkez de başlamakta ve bitmektedir.
Tur Suresi Boyunca Molalar Ne Kadar Verilmektedir?
Tur programımız gidilen bölgenin konumu ve gezi alanı dikkate alınarak hazırlanmıştır. Programda belirtilen noktalarda yeterli mola süreleri verilmektedir.

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ezgi Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

Mesaj kutusu
13%
750 ₺ 649 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
750 ₺ 649 ₺
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}