WhatsApp

Rize ve Hopa Çıkışlı Otobüslü Gap Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

4 Gün

Tur Türü

Kültür Turları

Grup boyutu

45 kişiler

Lokasyon

Güneydoğu Anadolu

Genel Bakış

RİZE VE HOPA ÇIKIŞLI OTOBÜSLÜ GÜNEYDOĞU GAP TURU

 • Gap Turu için Rize çıkışlı programımızda; Surları, Tarihi, Kültürel yapısıyla sahabeler şehri DİYARBAKIR,
 • Özgün mimarisiyle Anadolu'nun en eski yerleşim yerlerinden olan MİDYAT,
 • Tarihi Camileri, kiliseleri, mimarisi, ovaları ile taş diyarların şehri MARDİN,
 • Rize çıkışlı Gap Turumu Programımızda; Geleneksel Sıra geceleriyle, Peygamberler şehri ŞANLIURFA,
 • Bozkırın ortasında, Birecik Baraj Gölü sayesinde sular altına kalan HALFETİ,
 • Müzeleriyle, Hayvanat Bahçesiyle, Güneydoğunun Gastronomi Merkezi GAZİANTEP,
 • Dünyanın bilinen en eski kült yapılar topluluğudur Göbekli Tepe Rize ve Hopa çıkışlı GAP (Güneydoğu Turumuzda)

Rize Hopa Çıkışlı GAP Güneydoğu Turu 

Rize'den Gap Turu için belirlenen tarihlerimizde turlarımız devam etmektedir.

1. GÜN Rize ve Hopa çıkışlı Güneydoğu Gap Turu için Saat 16:30 Hopa’dan, 18:00 Rize Merkez 15 Temmuz Meydanı Şeyh Camii önünden misafirlerimizle buluştuktan sonra yolculuğumuza Trabzon Erzurum yolundan devam edeceğiz. Yollarda uygun molalar vererek yolculuğumuz devam edecektir.

KATEDİLEN MESAFE :  950 KM.

YOLCULUK SÜRESİ    : 12.5 SAAT

2. GÜN  Gece yolculuğumuzun ardından sabah erkenden zengin yemekleriyle meşhur Gastronomi Turizminin merkezi Gaziantep ilimize ulaşıyoruz. GAP Turları uzmanı Profesyonel rehberimizle buluştuktan sonra, Yöresel ürünleriyle meşhur harika bir kahvaltıyla yorgunluğumuzu atacağız. Kahvaltımızın ardından Antep Kalesi, Bakırcılar Çarşısı, Baklavacılar, Elmacı Pazarı, Yemeniciler, Sedefçiler Çarşılarını geziyor ve Emine Göğüş Mutfak Sanatları Müzesi’ni ziyaret ediyoruz.  Ardından 600 yıllık bir kahvehane olan Tahmis Kahvesinde kahvelerimizi yudumluyoruz. Serbest zamanımızda rehberimizin önerileri doğrultusunda alış-verişlerinizi yapabilirsiniz. Serbest Zamandan sonra aracımızla Zeugma Mozaik Müzesi’ne geçiyor ve Birecik Barajı’nın su toplama döneminde uluslararası bir çalışma ile suyun altında kalmaktan kurtarılan ve Dünya’nın en önemli Mozaik Müzelerin den birinin kurulmasına neden olan mozaikleri ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği molamızı verip Gaziantep’ten ayrılıyoruz, ardından Bedestende vereceğimiz serbest molanın ardından Birecik’e ulaşıyor ve burada Kelaynak Kuşları Koruma Merkezi’ni ziyaret ediyoruz. Siyah Gül denince aklımıza ilk gelen ve yakın zamanda Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajının suları altında kalan Halfeti’ye ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimizle teknemize binerek Baraj Gölü üzerinde yapacağımız gezi sırasında Rum Kale ve sular altında kalan köyleri görüyoruz. Ekstra Tekne turumuzun bitiminde Halfeti’de çay ve fotoğraf molası verdikten sonra,  Ezgi Turizm aracımıza binerek konaklama yapacağımız Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Otelimize vardıktan sonra, Sizler için organize ettiğimiz Urfa Kültürünün en güzel örneklerinden olan Sıra Gecesi için konukevimize geçerek hiç unutulamayacak anları beraber yaşayacağız.

KATEDİLEN MESAFE :  230 KM.

YOLCULUK SÜRESİ    : 3 SAAT

3. GÜN  Rize'den Medeniyetler diyarı GAP Turumuzun 3. Gününe Şanlıurfa’da başlıyoruz. Otelimizde aldığımız açık büfe sabah kahvaltısından sonra Göbekli Tepe’yi görmek için hareket ediyoruz. Unesco tarafından 2018 yılında tarihsel miras listesine alınan ve tarihin akışını değiştiren tarihin sıfır noktasına şahitlik eden Göbekli Tepe’ye ulaşıyor ve burada rehberimiz tarafından tarihi bilgiler alıyoruz. Şanlıurfa Haliliye ilçesi Örencik Köyü yakınlarında bulunan Göbekli Tepe’nin hikayesi 1963 yılında tarlasını sürerken bulduğu oymalı taşı müzeye götüren bir köylünün sayesinde başlıyor. Alman Arkeoloji Enstitüsü ve Şanlıurfa Müzesi tarafından 1995’ten beri ortaklaşa yürütülen çalışmalarda, Neolitik çağa ait, boyları 2-6 metre, ağırlığı 40-60 ton olan yaban hayvan figürlü ‘’T’’ biçimli dikilitaşlar bulunduğu ve tarihin yeniden yazıldığı bu ana birlikte tanıklık edeceğiz. Göbekli Tepe gezimizi tamamlayıp Şanlıurfa Merkezde sabır ile ağır imtihan olan Hz. Eyyup Peygamber kabrini ziyaret ederken Rehberimiz Hz. Eyyüp Peygamberin hayatını dergahında bizlere anlatacak. Gezimize devam ederken Balıklıgöl’e ulaşıyoruz. Rızvaniye ve Halil’ür Rahman Camileri, Ayn-El Zeliha Gölü sonrasında Hz.İbrahim Peygamberin makamını ziyaret ediyoruz. Gümrük Han ve civarında vereceğimiz serbest zamanda sizleri alışverişle baş başa bırakacağız.  Serbest Zamandan sonra Mardin’e hareket ederek, Akşam yemeği ve konaklama yapacağımız 5***** otelimize yerleşiyoruz. Otel’de Canlı Müzik Eğlence

KATEDİLEN MESAFE :  400 KM.

YOLCULUK SÜRESİ    : 5.30 SAAT.

4. GÜN Sabah kahvaltısının ardından Mardin Merkez’e geçerek Mardin yürüyerek gezmeye başlıyoruz. Kırklar Kilisesi, Mardin Müzesi, Cumhuriyet meydanı, Meryem Ana Kilisesi, Protestan Kilisesi, Şeyh Çabuk Cami, Latifiye Cami, Cumbalı Ev, Ulucami, Tarihi Çarşılar Marangozlar, Bakırcılar, Kuyumcular vb Kız Meslek Lisesi kapısı, Zinciriye Medresesi, Şehidiye Cami, Eski PTT Binası, Sabancı Müzesi, Sitti Radviye Medresesi göreceğimiz en önemli gezi duraklarımız oluyor. Çarşıda serbest zaman ardından Artuklu döneminde inşaatına başlanıp Akkoyunlu döneminde bitirilen ve şehrin önemli anıt eserlerinden Kasımiye Medresesi gezip Midyatta bulunan 5***** otelimize dönüyoruz. Otel’de Canlı Müzik Eğlence

KATEDİLEN MESAFE :  180 KM.

YOLCULUK SÜRESİ    : 3 SAAT.

5. GÜN  Rize Gap Turumuzun Bugün 5. Günü. Sabah kahvaltımızın ardından, Turabdin bölgesi Metropolitlik merkezi olan Deyrulumur Mor Gabriel Manastırını ziyaret ediyoruz. Ardından Midyat merkeze dönüp yürüyerek Midyat'ı gezerken Süryani ustalarının el emeği göz nuru Midyat Evleri’ni, film platosu olarak da kullanılan Midyat'ın en güzel evlerinden Devlet Konuk Evini ve Midyat Çarşılarını görüyoruz. Serbest öğle yemeğimizin ardından Diyarbakır’a geçiyoruz. İlk olarak şarkılarda ismi de geçen İlk olarak Diyarbakır'da edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden 35 yaş şiiri ile tanınan, Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ve şu anda müze olarak hizmet veren evi geziyoruz. Bu ev aynı zamanda Diyarbakır sivil mimarisinin de en güzel örneğidir. Sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan Anadolu’da kurulan V. Harem-i Şerif olan Diyarbakır Ulu Camiini geziyoruz. Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcuna çıkıyoruz. Buradan Dicle Nehrine doğru baktığımızda Dicle Nehrinin üstüne kurulu 10 Gözlü Köprüyü, Hevsel Bahçelerini görüp, fotoğraflıyoruz. Sonrasında günümüzde Kent Müzesi olarak açılan yaklaşık 130 yıllık Cemil Paşa Konağını ziyaret ediyoruz. Sülüklü Handa yorgunluk çaylarımızı içiyoruz. Mardin Kapıyı, Yeni Kapıyı panoramik olarak gördükten sonra dönüşe geçiyoruz. Rize Hopa Gap Turumuzun sonuna geldik. Dönüşte Misafirlerimizi Rize ve Hopa'daki aldığımız noktalara bırakıyoruz. Bir sonraki Turumuzda buluşmak üzere….

KATEDİLEN MESAFE :  840 KM.

YOLCULUK SÜRESİ  : 12 SAAT.

 • Rize Gap Turu
 • Rize Güneydoğu Turu
 • Hopa Gap Turu 
 • Hopa Güneydoğu Turu

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Profesyonel Rehberlik
Lüks Turizm Aracıyla Ulaşım
3 Sabah Kahvaltısı
2 Akşam Yemeği
Araç İçi İkramlar
Zorunlu Seyahat Sigortası
Öğle Yemekleri
Müze ve Ören yeri Ücretleri
Özel Harcamalar
Sıra Gecesi ve Tekne Turları
Dahillerde belirtilmemiş harcamalar
İlk Gün ve Son Gün Yolda Yapılan Yemek v.b. Harcamalar
Tek Kişilik Konaklama Farkı (2750 TL)

Güzergah

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Doğa ve Spor
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor
Yiyecek ve İçecek
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

3 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü
Bölge Buluşmalı

Gürcistan Turları İçin Önemli Bilgiler

Yurtdışı / Gürcistan Turlarında Yeni Tip Çipli TC Kimlik Kartı veya Geçerli Pasaport Gerekmektedir. Bebek, Çocuk, Genç, Yetişkin Yaş Fark Etmeksiniz Kimliklerinde Fotoğraf Olması Gerekmektedir.
Yurtdışı Turlarındaki Gümrük İşlemlerinde Pasaport, Kimlik ve Diğer Yasal Nedenlerden Ötürü Doğabilecek Her Türlü Olumsuzluktan Misafir Sorumludur. Seyahat Acentesi Sorumluluk Kabul etmemektedir.
Günübirlik Turlarda; Tur Kalkış Saatine 24 Saat Kala, Konaklamalı Turlarda; 14 Gün Kala İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır. Misafirin Belirtilen Sürelerden Önce İptal, İade ve Değişikliği Seyahat Acentesine Yazılı Olarak Bildirmesi Gerekmektedir.
18 Yaşını Doldurmayan Çocuklar ile Birlikte Hem Annesi Hem de Babası Bulunması Gerekmektedir. Eğer Herhangi Biri veya Her İkisi de Bulunmayacak ise Noterden Muvafakatname Alınması Gerekmektedir.
Türkiye ve Gürcistan Ülkelerinin Gümrük Kurallarında Belirttiği Madde ve İlaçlarla Gürcistan Sınır Kapısından Geçmek Yasaktır. Yasak Maddeler ve İlaçlar ile Gümrükte Yaşanabilecek Tüm Olumsuz Durumlardan Misafir Sorumludur.
Günübirlik veya Konaklamalı Turlarda; Kalkış veya Alınış Noktasına Belirtilen Gün ve Saatte Ulaşım Sağlamak Misafirin Sorumluluğundadır. Misafirin Ulaşımında Aksama veya Gecikme Yaşaması Durumunda İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır.
Belirtilen Gün ve Saatlerde Kalkış veya Alınış Noktasında Olmayan Misafirlerimizin Turlarında İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır.
Misafirin Tur İptal Mücbir Sebepleri: Yolcu veya Birinci Derecede Akrabasının 10 Günlük Mutat İştigaline Engel Hastalığı veya Ölümü, Tam Teşekküllü Devlet Hastanesinden Alınmış Resmi Kurul Raporu Olması, Taraflarca Mücbir Sebep Kabul Edilmektedir.
Seyahat Acentesinin Tur İptal Mücbir Sebepleri: Olumsuz Hava Şartları, Yol Engeli, Grev, Terör, Savaş ve İhtimali, Yeterli Sayının Olmaması, Öngörülmez Teknik Hususlar, Turun Başlamasına Engel ise Taraflarca Mücbir Sebep Kabul Edilmektedir.

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ezgi Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

Mesaj kutusu
0 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
 • {{total_price_html}}
 • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
0 ₺
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}