WhatsApp

Rize Çıkışlı Batum Turu

Mükemmel 1 yorum
5.0/5
Misafirlerin 100% tavsiye ediyor

Süre

1 gün

Tur Türü

Günübirlik Turlar

Grup boyutu

35 kişiler

Lokasyon

Batum

Genel Bakış

Rize ve Hopa Çıkışlı Günübirlik Batum Turu Sezon Boyunca

KİŞİ BAŞI 599 TL

!!!ÖNEMLİ!!!

YENİDOĞAN-BEBEK-ÇOCUK-GENÇ-YETİŞKİN YAŞ FARK ETMEKSİZİN T.C. KİMLİKTE FOTOĞRAF VE ÇİP KANUNEN ZORUNLUDUR!!!!!!!!!!!

YURT DIŞINA ÇIKARKEN YAPACAĞINIZ TÜM GÜMRÜK İŞLEMLERİNDEN ŞAHSINIZ SORUMLUDUR!

Fotoğraf ve Çip Bulunmayan Kimlik İle Yurt Dışına Çıkış Kesinlikle Yapılamamaktadır!

Ezgi Turizm olarak tüm misafirlerimizin kaliteli ve güvenli hizmet satın alabilmesi politikası ile çalışıyoruz.

Değerli Misafirlerimiz; Lütfen Aşağıdaki Tüm Tur Detaylarını Okuyunuz! Aşağıda verilen bilgiler, sizlerin daha kaliteli, daha güvenli hizmet alabilmesi ve mağduriyet yaşamaması için önemlidir!

2024 Yılı Güncel Tur Detaylarını Lütfen Okuyunuz!

Tura Katılım Noktaları Rize / Çayeli / Pazar / Ardeşen / Fındıklı / Arhavi / Hopa / Sarp

REHBERLİ GEZİ ROTAMIZ

Sarp Kapısı - Gürcistan Batum - Gonio Kalesi (Panoramik) - Orta Camii - Nicholas Kilisesi - Avrupa Meydanı - Medea Heykeli - Ali ve Nino - Alfabe Kulesi - Piazza Meydanı - Batum Bulvarı - Miracle Park - Sea Port - Chacha Kulesi - Batum Tiyatrosu (Panoramik) - Poseidon Çeşmesi

Rize Çıkışlı Günübirlik Batum Turu Programı:

Rize Merkez meydan önünde en geç saat 09:00’de toplanıyoruz. Profesyonel Rehberimiz gerekli evrak kontrollerini yaptıktan sonra tur hakkında kısa bir bilgilendirme yapıyor. Batum Turu için Tıp Fakültesi Durağı 09:05, Rize Öğretmenevi 09:10, Çayeli Emniyet Karşısı 09:20, Çayeli Vatan Fırın 09:25, Rize Havalimanı 09:35, Pazar 09:40, Ardeşen Opet 09:50 çıkış olan turumuz Fındıklı Ramada 10:15, Arhavi Otoyol 10:30 ve Hopa'da 10:45'te son misafirlerimizi alıyoruz. Kemalpaşa ilçesini geçtikten sonra Sarp Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerini hızlandırmak için önceden hazırladığımız kimlik belgelerini kapıya sunup 30-40 dakika sonra sınırın Gürcistan tarafına geçerek batum turumuza başlıyoruz.

Rehberimizin verdiği bilgiye göre gezi boyunca ihtiyacımız olacak Gürcistan Para birimi olan ‘’Lari’’ alarak gezimizin ilk uğrak noktası Hz.İsa’nın 12 Havarisinden biri olan Aziz Andrea ve Aziz Matthias heykelleri olacak. Burada fotoğraf çektirdikten sonra Gonio (Apsaros) kalesine geçiyoruz. Aziz Andrea ve Aziz Matthias’ın anıt mezarında bulunduğu Gonio kalesi Roma döneminden kalma bir kale olup, içerindeki arkeoloji müzesi olsa da; zamanımız sınırlı olduğundan Panoramik olarak göreceğiz ve rehberimiz kale hakkında sizlere bilgi verecektir.

Kale ziyaretimizin ardından öğle yemeği (ekstra) için Gürcü mutfağının en güzel örneklerinin sunulduğu restoranta geçiyoruz. Yemekten sonra Rehberimiz eşliğinde yapacağımız şehir gezisinde Ortodoks Kadedrali (Meryem Ana Klisesi), Avrupa Meydanı, Altıpost Medea Heykeli, Piazza Meydanı, Tiyatro Meydanı, Batum Bulvarı, Nuri Gela Gölü, Alfabe Kulesi, Ali ve Nino Heykeli son olarak Türk Mahallesinde bulunan Osmanlı Dönemi Tarihi Orta Camii gördükten sonra serbest zaman veriyoruz. İftar ve diğer ihtiyaçlarınızı bu molada karşılayabilirsiniz.

2-3 Saatlik Serbest zamanda dileyen misafirlerimiz, Denizde Tekne Turuna katılabilir, Avrupa’nın en büyük dönme dolabına binebilir veya şehirde alışveriş yapabilir. Serbest Zamanımız sonrasında Batum Turumuzu bitiriyor ve Türkiye’ye dönmek Sarp sınır kapısına dönüyoruz. Saat 23:00-24:00 arası Rize’de oluyoruz. Konaklamalı Gürcistan Turları, Konaklamalı Batum Turu ve Batum Vip Turlar seçenekleri için internet sitemizi ziyaret edebilir yada acentamızı arayabilirsiniz.

İSTEĞE BAĞLI EKSTRA FAALİYETLER (Zorunluluk Yoktur)

Tekne Turu (ekstra) - Dönme Dolap (ekstra) - Teleferik (ekstra)  - Alfabe Kulesi (ekstra)

TUR KALKIŞ ve ALIŞ SAATLERİ

 • RİZE MERKEZ: 09:00
 • ÇAYELİ MERKEZ: 09:20
 • RİZE HAVALİMANI: 09:30
 • PAZAR MERKEZ: 09:40
 • ARDEŞEN OPET: 09:50
 • FINDIKLI OTOYOL: 10:15
 • HOPA GARDEN KEBAP: 10:30
 • SARP SINIR KAPISI: 11:00

LÜTFEN TÜM METNİ OKUYUNUZ!

 • Tur Başlangıç Saatimiz 09:00, Tur Bitiş Saatimiz 21:00-23:00 Olup Belirtilen Bitiş Saatinde Ulaşım, Gümrük ve Diğer Nedenler Ötürü Gecikmeler Olabileceğini Hatırlatırız. 
 • Tur Kalkış İli Rize'dir. Rize ve Hopa Karadeniz Sahil Yolu Üzerinden İstediğiniz Konumdan Tura Katılabilirsiniz. İl Dışından Katılım Sağlayacak Misafirlerimizin Rize Merkez veya Rize Havalimanına Bireysel Olarak Ulaşım Sağlamaları Gerekmektedir.
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı 150₺ Olup Ödemesi Misafire Aittir. Tüm Türk Vatandaşlarının Bu Tutarı Türk Gümrüğüne Ödemesi Kanunen Gerekmektedir.
 • Günübirlik Batum Turundaki Harcamalar İçin Lari (Gürcü Para Birimi) Bulundurulması Gerekmektedir.
 • Lari Tedariğinizi İster Tur Sırasında Rehber Eşliğinde Molada, İster Tura Katılmadan Önce Yapabilirsiniz.
 • Herhangi Bir Zorunluluk Bulunmamakla Birlikte Kişi Başı Ortalama Harcama 100-150 Lari Olarak Öngörülmektedir.
 • Rize Havalimanından Batum Turuna Katılım Sağlayacak Misafirlerimizin, Alınış Saati Olan 09:30 dan Önce Rize Havalimanında hazır olmaları Gerekmektedir. Herhangi bir Uçuş İptali, Ertelenmesi veya Belirtilen Saatlerde Alınış Noktasında Bulunmayan Misafirlerimiz İçin Tur İptali, İadesi veya Ertelenmesi Yapılmamaktadır.
 • Rize Havalimanı İçin Dönüş Uçuşu Bulunan Misafirlerimizin, Dönüş Uçuş Saatlerine Dikkat Etmesini, Batum Turu Dönüşünde Ulaşım, Gümrük ve Diğer Nedenler Ötürü Gecikmeler Yaşanabileceğini ve Bu Durumdan Doğacak Mağduriyetlerin Misafir Sorumluluğunda Olduğunu, Firmamızın Sorumluluk Kabul Etmediğini Bildiriyoruz. 
 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık Kimlikleri İle Batum Turuna Katılacak Sevgili Misafirlerimiz Eski Tip Kimliklerinin Geçerli Olmadığını, Yeni Tip Çipli Resimli Kimlik Kartı Veya Geçerli Pasaportu Olmayanların Gürcistan’a Giriş Yapamayacağını Üzülerek Bildiriyoruz.
 • Bebek (YENİ DOĞAN DAHİL), Çocuk, Genç ve Yetişkin Misafirlerimizin Tümünün Yaşına Bakılmaksızın Kimliklerinde FOTOĞRAF Bulunması Kanunen Gereklidir. Fotoğraf Bulunmayan Kimlik İle Yurt Dışına Çıkış Kesinlikle Yapılamamaktadır.
 • Yurt Dışı Çıkışı Sırasında Gümrük, Kimlik veya Pasaport ve Diğer Yasal Nedenlerden Dolayı Tura Katılamayan veya Turu Tamamlayamayan Misafirlerimize Ücret İadesi ve İptal İşlemi Yapılmamaktadır.
 • Günübirlik Tur Kalkış Saatine 24 Saat Kala İptal, İade ve Değişiklik Yapılamamaktadır. 24 Saat Öncesine Kadar Tur Tarihi Değişikliği, İptal ve İadesi Yapılabilmektedir.
 • Günübirlik veya Konaklamalı Turlarda Tur Kalkış veya Alınış Noktasına Belirtilen Saatlerde Ulaşım (Havayolu-Karayolu-Denizyolu) Sağlamak Misafirimizin Sorumluluğundadır. 
 • Belirtilen Saatlerde Kalkış veya Alınış Noktasında Olmayan Misafirlerimizin Turlarında İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamakta Olup, Acentemiz Sorumluluk Kabul Etmemektedir.
 • 18 Yaşından Küçük Misafirlerimiz İçin Yanlarında Anne ve Babasının Bulunması Zorunludur. Ebeveynlerden Birisi Çocuk ile Birlikte Değilse, Çocuk ile Birlikte Olmayan Ebeveynin Noterden Muvafakatname Vermek Durumunda Olduğunu Hatırlatırız. Her İki Ebeveynin Olmadığı Durumda ise İki Ebeveyninde Muvafakatname Vermesi Zorunludur.

Ezgi Turizm Seyahat Acentesinin Sunduğu Tüm Hizmet Satın Alımlarında "Tur/Otel Satış Sözleşmesi" Geçerli Olup Taraflarca Kabul Edilmektedir. Sözleşme Detayları İçin Tur/Otel Satış Sözleşmesi'ne Tıklayınız!

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Gürcistan Rehberlik Hizmeti
Lüks Turizm Aracıyla Ulaşım
Yurtdışı Çıkış Harcı (150 TL) (Türk Vatandaşları İçin Zorunlu)
Tekne Turu, Dönme Dolap, Teleferik, Alfabe Kulesine Çıkış (İsteğe Bağlı)
Ekstra Kişisel Harcamalar (İsteğe Bağlı)

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor
Yiyecek ve İçecek
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

Günübirlik

Ulaşım Tipi

Otobüslü
Minübüs

Gürcistan Turları İçin Önemli Bilgiler

Yurtdışı / Gürcistan Turlarında Yeni Tip Çipli TC Kimlik Kartı veya Geçerli Pasaport Gerekmektedir. Bebek, Çocuk, Genç, Yetişkin Yaş Fark Etmeksiniz Kimliklerinde Fotoğraf Olması Gerekmektedir.
Yurtdışı Turlarındaki Gümrük İşlemlerinde Pasaport, Kimlik ve Diğer Yasal Nedenlerden Ötürü Doğabilecek Her Türlü Olumsuzluktan Misafir Sorumludur. Seyahat Acentesi Sorumluluk Kabul etmemektedir.
Günübirlik Turlarda; Tur Kalkış Saatine 24 Saat Kala, Konaklamalı Turlarda; 14 Gün Kala İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır. Misafirin Belirtilen Sürelerden Önce İptal, İade ve Değişikliği Seyahat Acentesine Yazılı Olarak Bildirmesi Gerekmektedir.
18 Yaşını Doldurmayan Çocuklar ile Birlikte Hem Annesi Hem de Babası Bulunması Gerekmektedir. Eğer Herhangi Biri veya Her İkisi de Bulunmayacak ise Noterden Muvafakatname Alınması Gerekmektedir.
Türkiye ve Gürcistan Ülkelerinin Gümrük Kurallarında Belirttiği Madde ve İlaçlarla Gürcistan Sınır Kapısından Geçmek Yasaktır. Yasak Maddeler ve İlaçlar ile Gümrükte Yaşanabilecek Tüm Olumsuz Durumlardan Misafir Sorumludur.
Günübirlik veya Konaklamalı Turlarda; Kalkış veya Alınış Noktasına Belirtilen Gün ve Saatte Ulaşım Sağlamak Misafirin Sorumluluğundadır. Misafirin Ulaşımında Aksama veya Gecikme Yaşaması Durumunda İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır.
Belirtilen Gün ve Saatlerde Kalkış veya Alınış Noktasında Olmayan Misafirlerimizin Turlarında İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır.
Misafirin Tur İptal Mücbir Sebepleri: Yolcu veya Birinci Derecede Akrabasının 10 Günlük Mutat İştigaline Engel Hastalığı veya Ölümü, Tam Teşekküllü Devlet Hastanesinden Alınmış Resmi Kurul Raporu Olması, Taraflarca Mücbir Sebep Kabul Edilmektedir.
Seyahat Acentesinin Tur İptal Mücbir Sebepleri: Olumsuz Hava Şartları, Yol Engeli, Grev, Terör, Savaş ve İhtimali, Yeterli Sayının Olmaması, Öngörülmez Teknik Hususlar, Turun Başlamasına Engel ise Taraflarca Mücbir Sebep Kabul Edilmektedir.

Turumuz İçin Önemli Bilgiler

Ezgi Turizm Seyahat Acentesinin Sunduğu Tüm Hizmet Satın Alımlarında "Tur/Otel Satış Sözleşmesi" Geçerli Olup Taraflarca Kabul Edilmektedir. Sözleşme Detayları İçin Tur/Otel Satış Sözleşmesi'ne Tıklayınız!
Misafirin Tur İptal Mücbir Sebepleri: Yolcu veya Birinci Derecede Akrabasının 10 Günlük Mutat İştigaline Engel Hastalığı veya Ölümü, Tam Teşekküllü Devlet Hastanesinden Alınmış Resmi Kurul Raporu Olması, Taraflarca Mücbir Sebep Kabul Edilmektedir.
Seyahat Acentesinin Tur İptal Mücbir Sebepleri: Olumsuz Hava Şartları, Yol Engeli, Grev, Terör, Savaş ve İhtimali, Yeterli Sayının Olmaması, Öngörülmez Teknik Hususlar, Turun Başlamasına Engel ise Taraflarca Mücbir Sebep Kabul Edilmektedir.
Belirtilen Gün ve Saatlerde Kalkış veya Alınış Noktasında Olmayan Misafirlerimizin Turlarında İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır.
Günübirlik veya Konaklamalı Turlarda; Kalkış veya Alınış Noktasına Belirtilen Gün ve Saatte Ulaşım Sağlamak Misafirin Sorumluluğundadır. Misafirin Ulaşımında Aksama veya Gecikme Yaşaması Durumunda İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır.
Günübirlik Turlarda; Tur Kalkış Saatine 24 Saat Kala, Konaklamalı Turlarda; 14 Gün Kala İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır. Misafirin Belirtilen Sürelerden Önce İptal, İade ve Değişikliği Seyahat Acentesine Yazılı Olarak Bildirmesi Gerekmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Bebek Arabası Getirebilir Miyiz?
Evet. Bagaj için uygun boyuttaki bebek arabalarını kabul etmekteyiz.
Turda Çok Fazla Yürüyüş Var Mı?
Hayır. Turumuzda yorucu bir yürüme mesafesi yoktur.
Bana Ön Koltuk Ayırır Mısınız?
Hayır. Günübirlik Turlarımızda Koltuk rezervasyonu yapılmamakta olup, ön taraf veya herhangi bir koltuk sözü verilmemektedir. Koltuk sıralamasında ilk gelen misafirlerimiz istedikleri yere oturabilir ve tur boyunca aynı koltukta seyahat edebilirler.
Araçta Tur Ödemesini Yapabilir Miyiz?
Hayır. Turlarımız kesin kalkışlı olduğundan Tur Ücretini Rezervasyon yaparken ödemeniz gerekmektedir. Tur Ücretini ödemeyen Misafirlerimizin Turları kesinlik kazanmamaktadır.
Çocuklardan Ücret Alınıyor Mu?
0-6 Yaş aralığındaki çocuklar ebeveynlerin kucaklarında olmaları şartıyla ücretsiz tura katılabilirler. Koltuk kullanan tüm misafirlerimizden tur ücreti alınmaktadır.
Ne zamana Kadar Turu İptal Edebiliriz?
Turlarımızın kalkış saatlerinden 24 Saat öncesine kadar mazeretsiz iptal ederek Tur ücretini iade alabilirsiniz. Mücbir durumlar ve Acil hastalık gibi durumlarda kesinlikle iade için Resmi Belge İstenilmektedir.
Turlarda Yaş Aralığı Nedir?
Turlarımız Yediden Yetmişe her yaş aralığına hitap etmektedir.
Tur Nerede Başlıyor ve Nerede Bitiyor?
Turumuz Rize Merkez de başlamakta ve bitmektedir.
Tur Suresi Boyunca Molalar Ne Kadar Verilmektedir?
Tur programımız gidilen bölgenin konumu ve gezi alanı dikkate alınarak hazırlanmıştır. Programda belirtilen noktalarda yeterli mola süreleri verilmektedir.
Batum Turunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir
Gürcistan Batum Turlarımız İçin Genel Bilgiler Tur öncesinde ve gezi sırasında sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen aşağıdaki bilgileri okuyunuz. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık Kimlikleri ile Batum turuna katılacak sevgili misafirlerimiz eski tip kimliklerinin geçerli olmadığını, Yeni Tip Çipli Kimlik Kartı olmayanların Gürcistan'a giriş yapamayacağını üzülerek bildiriyoruz. Yurt dışı çıkışında gümrük, kimlik ve pasaport ve diğer yasal nedenlerden dolayı tura katılamayan misafirlerimize hiçbir ücret iadesi yapılmaz. Tur Kalkış Saatine 24 Saat Kala İptal iade ve Değişiklik yapılamamaktadır Çocuklar yaşa bakılmaksızın (1 Yaş dahil) Kimliklerinde fotoğraf olması gerekmektedir. 18 yaşından küçük misafirlerimiz için yanlarında anne ve babalarının bulunması zorunludur. Ebeveynlerden birisi çocukla birlikte değilse, çocukla birlikte olmayan ebeveynin noterden muvafakatname vermek durumunda olduğunu hatırlatırız. İçerisinde astildihidrokodein, dihidrokodein, Kodein, Nikodikodin, Nikokodin,Nörkodein,Folko

Tur Konumu

Yorumlar

5.0/5
Mükemmel
dayalı 1 Yorum
Mükemmel
1
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Havva Erkan

Havva Erkan

21/10/2023 16:38

Çok güzel bir Batum gezisiiii

Gerçekten çok memnun kaldım. Batum’a ilk gidişimdi ve rehberimiz Enes çok iyiydi. Hem güzelce tanıttı Batum’u hem de çok sıcakkanlıydı. Memnuniyet 10/10🌟🌟🌟🌟🌟
1 kayıttan 1 - 1 arasındaki kayıtlar gösteriliyor
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ezgi Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

Mesaj kutusu
25%
799 ₺ 599 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
 • {{total_price_html}}
 • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
799 ₺ 599 ₺
1 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}