WhatsApp

Gürcistan Rüyası Tiflis Turu 3 Gece 4 Gün

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

4 Gün

Tur Türü

Gürcistan Turları

Grup boyutu

46 kişiler

Lokasyon

Tiflis

Genel Bakış

GÜRCİSTAN RÜYASI TİFLİS TURU 3 GECE 4 GÜN

BATUM  TİFLİS  MTSKHETA – GORİ – KUTAİSİ
Sameba Katedrali – Sülfür Hamamları – Cuma Camii – Rustaveli – Barış Köprüsü –
Nari Kale – Vernisaj Pazarı – Mtskheta – Jvari Manastırı – Svestitskhoveli Manastırı – Özgürlük Meydanı – Ulusal Müze – Metro – Mtatsminda Tepesi 
GORİ - KUTAİSİ - BATUM

 

 

Gürcistan Turlarının 15 Yıldır Bölgede lider firması Ezgi Turizm sizin için özel hazırladı rüya gibi Konaklamalı Tiflis Batum Turu ile karşınızda.  

 

Tur Programı:

 

1.Gün: Rize – Batum – Tiflis
Gürcistan Tiflis Turumuz 20.30 Rize’de başlayacak olup;  Karadeniz sahil yolundan devam ederek en son Hopa'dan son misafirlerimizi aldıktan sonra Perşembe gecesi saat 22:00’de Sarp Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Yol güzergahında Rehberimiz Gürcistan Tiflis Turu hakkında sizlere ön bilgilendirmeler yapacaktır.
Türt ve Gürcü Gümrük geçiş işlemlerinin ardından Gürcistan’ın Turizm Başkenti Batum şehrine varıyoruz Batum’u panoramik olarak birlikte gezdikten sonra kısa molalarla yaklaşık 5 buçuk-6 saatlik bir yolculuk ile Kutaisi ve Gori şehirlerinden geçip sabah erken saatlerde Gürcistan’ın başkenti Tiflis’e ulaşıyoruz.


Yaklaşık Gidilecek Edilecek Mesafe: 590 km

 

2.Gün: Sameba - Eski Tiflis - Cuma Camii - Rustaveli - Barış Köprüsü - Narikala - Vernisaj Pazarı
Sabah kahvaltımızın ardından Gürcistan’ın başkenti ve en büyük şehri olan Tiflis gezimize başlıyoruz. ilk olarak bölgenin en büyük ve görkemiyle ünlü Sameba Katedralini ziyaret edeceğiz. Ardından rehberimizin önderliğinde eski Tiflis’te yapacağımız yürüyüşle Gürcü kültürünü yakından görüyor, Osmanlı hamamları ve Cuma Camiini ziyaret ediyoruz. Tiflis Gezimize Rustaveli Bulvarı ve ünlü Barış köprüsü ile devam edeceğiz. Ardından alacağımız öğle yemeğinin ardından Nari Kalesi ve Gürcistan’ın anası heykelini görmek üzere teleferikle Tiflis’e hakim olan tepeye çıkacağız. Burada hatıra fotoğraflarımızı çekip, bir süre şehir manzarasını seyredeceğiz. Ardından Antikacılar Pazarı, Vernisaj Pazarını da gezip alacağımız hediyelik eşyalardan sonra yoğun geçen günümüzün sonuna doğru otelimize yerleşip bir süre dinleneceğiz. Akşam yemeğimizi; yine Kura Nehri kıyısında kurulu nezih restoranında canlı müzik ve Gürcü halk oyunlarının gösterileri eşliğinde alıyoruz.


Öğle Yemeği: Tiflis – Ekstra (rehberimizin belirlediği uygun bir yer)
Akşam Yemeği: Kalanda (Gürcü halk dansları, eğlence eşliğinde) – Ekstra
Konaklama: Tiflis 3*- 4* Otel Konaklama
Yaklaşık Gidilecek Edilecek Mesafe: 110 km

 

3.Gün: Mtskheta - Jvari Manastırı - Özgürlük Meydanı - Ulusal Müze - Metro - Mtatsminda
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Bugün ilk durağımız, Gürcistan’ın tarihi başkentlerinden biri olan Tiflis’e yarım saat mesafedeki Mtskheta şehri olacak. Tarih kokan ve kültürel özelliğini günümüze kadar korumayı başaran tarihi çarşıda yerel halkın sattığı Gürcü kültürünü yansıtan birçok hediyelik eşya alma imkanımız oluyor. Ardından her ikisi de Unesco dünya mirası listesinde yer alan 6. yy eseri Jvari ve 11.yy eseri Svestitskhoveli Manastırı gezilerini yapıyoruz. Mtskheta gezimizin ardından Tiflis’e dönüp öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimiz sonrası Özgürlük Meydanı ve Ulusal Müzeyi gezeceğiz. 1966 yılında Sovyetler tarafından yapılan Tiflis Metrosunda yapacağımız seyahat sonrasından TV kulesi olarak bilinen Mtatsminda Tepesine çıkıyoruz. Avrupa’nın en büyük dönme dolaplarından birinin içinde bulunduğu oyun parkı ve çevresinde vaktimizi geçiriyoruz. Ardından şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrasında akşam yemeğimizi alıyor ve otelimize geçiyoruz.

Öğle Yemeği: Ekstra(rehberimizin belirlediği uygun bir yer)
Akşam Yemeği: Kalanda – Ekstra
Konaklama: Tiflis 3*- 4* Otel Konaklama
Yaklaşık Gidilecek Edilecek Mesafe: 130 km

 

4.Gün: Gori - Kutaisi - Batum

Sabah kahvaltısı sonrası Gori şehrine hareket ediyoruz, Tarih sahnesindeki en önemli aktörlerden Josef Stalin in doğduğu eve uğruyor, makam treni ve müzesini geziyoruz. Ardından Khaşuri üzerinden Gürcistan’ın en uzun tüneli olan Rikoti Tünelini geçerek antik başkent Kutaisi şehrine ulaşıyoruz. Burada sırasıyla; Kolkheti meydanı, Beyaz köprü, Eski Şehir Meydanı gezileri sonrası UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Bagrati Katedralini panoramik seyrediyoruz. Ardından Gezimizin son durağı Batum’a ulaşıyoruz. Batum gezimize sırasıyla; Orta Camii, Piazza Meydanı, Avrupa Meydanı, Altın Post Heykeli, Ali ile Nino Sevgi  heykeli, Tiyatro binası ve Poseidon  heykeli gezilerimiz olacak. Bir süre Batum bulvarında serbest olarak değerlendireceğimiz vaktimizin sonrası turumuzu tamamlıyoruz. Sarp sınır kapısında gümrük işlemlerimiz sonrasında Rize ve Trabzon'da misafirlerimizle vedalaşıyoruz..

Öğle Yemeği: (rehberimizin belirlediği uygun bir yer)
Yaklaşık Gidilecek Edilecek Mesafe: 590 km

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Lüks Turizm Aracı İle Ulaşım
2 Gece Tiflis 4* Otel Konaklaması
2 Sabah Kahvaltısı Otelde
Yurt Dışı Seyahat Sigortası
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Araç İçi İkramlar
Öğle Yemekleri
Yurtdışı Çıkış Harcı
Akşam Yemekleri
Konaklama yerlerinde alınan ekstralar
Ekstra Kişisel Harcamalar
Dahilde Belirtilmemiş Her Türlü Ekstralar

Güzergah

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Doğa ve Spor
Lüks ve Konfor
Yiyecek ve İçecek
Romantizm ve Balayı
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

3 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü
Bölge Buluşmalı
Minübüs

Gürcistan Turları İçin Önemli Bilgiler

Yurtdışı / Gürcistan Turlarında Yeni Tip Çipli TC Kimlik Kartı veya Geçerli Pasaport Gerekmektedir. Bebek, Çocuk, Genç, Yetişkin Yaş Fark Etmeksiniz Kimliklerinde Fotoğraf Olması Gerekmektedir.
Yurtdışı Turlarındaki Gümrük İşlemlerinde Pasaport, Kimlik ve Diğer Yasal Nedenlerden Ötürü Doğabilecek Her Türlü Olumsuzluktan Misafir Sorumludur. Seyahat Acentesi Sorumluluk Kabul etmemektedir.
Günübirlik Turlarda; Tur Kalkış Saatine 24 Saat Kala, Konaklamalı Turlarda; 14 Gün Kala İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır. Misafirin Belirtilen Sürelerden Önce İptal, İade ve Değişikliği Seyahat Acentesine Yazılı Olarak Bildirmesi Gerekmektedir.
18 Yaşını Doldurmayan Çocuklar ile Birlikte Hem Annesi Hem de Babası Bulunması Gerekmektedir. Eğer Herhangi Biri veya Her İkisi de Bulunmayacak ise Noterden Muvafakatname Alınması Gerekmektedir.
Türkiye ve Gürcistan Ülkelerinin Gümrük Kurallarında Belirttiği Madde ve İlaçlarla Gürcistan Sınır Kapısından Geçmek Yasaktır. Yasak Maddeler ve İlaçlar ile Gümrükte Yaşanabilecek Tüm Olumsuz Durumlardan Misafir Sorumludur.
Günübirlik veya Konaklamalı Turlarda; Kalkış veya Alınış Noktasına Belirtilen Gün ve Saatte Ulaşım Sağlamak Misafirin Sorumluluğundadır. Misafirin Ulaşımında Aksama veya Gecikme Yaşaması Durumunda İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır.
Belirtilen Gün ve Saatlerde Kalkış veya Alınış Noktasında Olmayan Misafirlerimizin Turlarında İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır.

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ezgi Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

Mesaj kutusu
0 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
0 ₺
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}