WhatsApp

Çanakkale Bursa Safranbolu Turu 3 Gece 4 Gün

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

3 Gün

Tur Türü

Kültür Turları

Grup boyutu

46 kişiler

Lokasyon

Batı Karadeniz

Genel Bakış

Rize Trabzon çıkışlı Çanakkale Bursa Safranbolu turu içerisinde;

  • Osmanlı Devletine 160 Yıl Başkentlik Yapmış Olan Bursa,
  • Lokumları, Hanları ve Tarihi Konakları ile meşhur olan Safranbolu
  • Çanakkale geçilmez efsanesinin sembolü Gelibolu Yarımadası ve Çanakkale

Çanakkale Bursa Safranbolu turu ile tarihi ve doğal güzellikler içerisinde harika bir tatil yapacak aynı zamanda nefis yöresel lezzetleri keşfedeceksiniz. Detaylı bilgi ve rezervasyon için hemen iletişime geçin.

ÇANAKKALE BURSA SAFRANBOLU TURU

1.GÜN Rize’den saat 13:00’da Trabzon’dan saat 14:30’de siz değerli misafirlerimizi buluştuktan sonra, Çanakkale, Bursa, Safranbolu Turu için hareket ediyoruz.  Uygun molalar eşliğinde yolculuğumuza devam ederek Çanakkale’ye ulaşıyoruz.

Konaklama ve Akşam Yemeği : Gece Yolculuğu

2.GÜN Çanakkale’de vardıktan sonra, Truva Ören Yeri görmek üzere aracımızla Truva Antik Kentine geçiyoruz. Truva Atı, Truva efsanesi, 5000 yıllık tarihi surlar, Tiyatro Binası, kazı Evi ve Hisarlık tepesi efsanevi surları göreceğiz., Athena Tapınağı, Megaron Ev kalıntıları, Ilios’un kutsal alanı, Roma dönemi Hamamı ve Odeon’u ziyaret ediyoruz müze kart önerilir.  2019 Troya  yılı kapsamında  yeni  açılan Troya Müzesini ve Türkiyenin ilk Arkeo- Köyü Tevfikiye Köyünü gezip Çanakkale’ye geçiyoruz. Çanakkale Merkezde bulunan Çimenli Kalesi, Nusret Mayın Gemisi ve Çanakkale Limanını gezeceğiz. Ardından Çanakkale’nin tarihi sokaklarında yürüyüş yaparak Yalı Caddesi ve Yalı Han’a uğrayacağız.  Tarihi Aynalı Çarşı gezisini tamamladıktan sonra siz değerli misafirlerimize serbest zaman  vereceğiz. Serbest zamandan sonra Akşam Yemeği ve konaklama için Çanakkale Merkezde bulunan otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama ve Akşam Yemeği : Çanakkale Parion Otel 5*****

3.GÜN Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında feribotla Gelibolu Yarımadasına geçiyoruz. 250.000 Şehit verdiğimiz milletimiz için çok önemli manevi toprakları gezmeye başlıyoruz. Gezeceğimiz yerler; Gelibolu Yarımadası Tarigi Alan, Kilitbayır Kalesi, Namazgah Tabyası, Seyit Onbaşı Anıtı, Rumeli Mecidiye Tabyası, Şahindere Sargı Yeri Şehitliği, 1915 Hilali Ahmer Hastane Müzesi Sergisi, Şehitler Abidesi, Morto Koyu, Ertuğrul Koyu, Yahya Çavuş ve 26. Alay Şehitliği, Anzak Koyu, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, 57.Alay Şehitliği, Conk Bayırı, Kanlısırt Tünel Savaşları Bölgesi gezildikten sonra tekrar feribotla Çanakkale’ye geçiyoruz ve Akşam Yemeği Konaklama için Çanakkale Merkez’de bulunan otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama ve Akşam Yemeği : Çanakkale Parion Otel 5*****

4.GÜN Sabah erken saatlerde otelde aldığımız kahvaltımız sonrasında Çanakkale’den ayrılıyoruz. Yaklaşık 4 Saatlik bir yolculuktan sonra İnegöl Köfte ve İskender Kebabıyla Meşhur, Osmanlıya 130 Yıl Başkentlik yapmış Bursa’ya ulaşıyoruz. Bursa gezimizde ilk durağımız Osmanlı Devleti kurucusu Osman Bey ve Orhan Bey’in türbeleri ve saat kulesi olacak. Daha Sonra Sultan Yıldırım Beyazıt’ın 1400 Yılında inşa ettirdiği Bursa Ulu Cami ve Yeşil camii ziyaret ederek Bursa’dan ayrılıyoruz. Yaklaşık 6,5 saatlik bir yolculuktan sonra Safranboluya geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Safranbolu’da bulunan otelimizde.

Konaklama ve Akşam Yemeği : Safranbolu Zalifre Otel 4****

5.GÜN Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısı sonrasında Safranbolu turumuza başlıyoruz. 1893 Yılında inşa edilen muhteşem manzarası ile Kaymakamlık Konağına gideceğiz. Safranbolu’nun tarihini görebileceğimiz sokaklardan kent merkezine ilerlerken Eski Semerciler, Bakırcılar ve Demirciler Çarşılarını, Kentin Merkezinde tüm ihtişamıyla Akçasu Kanyonu’nu göreceğiz. Sonrasında Öyküsüyle sizleri çok etkileyecek İzzet Mehmet Paşa Camiini gördükten sonra, günümüzde otel olarak kullanılan Cinci Han’ı Panoramik görüyoruz. Köprülü Mehmet Paşa Camii, Yemeniciler Arastası, Safranbolu El İşleri ve Safranbolu kadar meşhur lokumları tadacağınız İmren Lokum Çarşısına uğradıktan sonra dönüş yolculuğuna başlıyoruz..

 

Ezgi Turizm Kültür Turları 2023

Çanakkale Bursa Safranbolu Turları 2023

  • Rize Çanakkale Turları
  • Trabzon Safranbolu Turları
  • Trabzon Çanakale Turları
  • Rize Safranbolu Turları
  • Rize ve Trabzon Çıkışlı Turlar

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Lüx Turizm Aracı İle Ulaşım
Rehberlik Hizmeti
3 Akşam Yemeği
3 Sabah Yemeği
Araç İçi İkramlar
Tursab Seyahat Sigortası (Sağlık Sigortası Değildir)
Öğle Yemekleri
Müze ve Ören yeri Ücretleri
Dahil Olanlarda Yazmayan Bütün Hizmetler
Konaklama yerlerinde alınan ekstralar
Özel Harcamalar

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

3 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü
Bölge Buluşmalı

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ezgi Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

Mesaj kutusu
0 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
0 ₺
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}