WhatsApp

Çağrankaya Handüzü Arapdüzü Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

1 gün

Tur Türü

Günübirlik Turlar

Grup boyutu

19 kişiler

Lokasyon

Çağrankaya

Genel Bakış

Rize Çıkışlı Çağrankaya Handüzü Arapdüzü Turu

Ezgi Turizm olarak tüm misafirlerimizin kaliteli ve güvenli hizmet satın alabilmesi politikası ile çalışıyoruz.

Değerli Misafirlerimiz; Lütfen Aşağıdaki Tüm Tur Detaylarını Okuyunuz! Aşağıda verilen bilgiler, sizlerin daha kaliteli, daha güvenli hizmet alabilmesi ve mağduriyet yaşamaması için önemlidir!

2024 Yılı Güncel Tur Detayları Lütfen Okuyunuz!

Tura Katılım Noktaları Rize / Gündoğdu

Cennet Rize'nin farklı ve güzel yaylalarını siz değerli misafirlerimize tanıtmak için Arapdüzü, Handüzü, Çağrankaya, Yediçukur ve Eğzar Turu ile karşınızdayız.

Çağrankaya Handüzü Arapdüzü Turu Programı

Rize Merkez sahil çay çarşısı önünde en geç saat 08:30'da toplanıyoruz. Ardından Güneysu Vadisi'ne doğru yola çıkıyoruz ve doğayla iç içe 800 m'lik yürüyüş parkurunu ahşap asma köprülerden geçerek Arap Düzü Şelalesi'ne ulaşıyoruz. Şelaleyi seyretmek için özel olarak yapılmış Seyir Terası'nda oturup fotoğraf çekiyoruz ve temiz havanın tadını çıkarıyoruz. Rotamız üzerinde yer alan Handüzü Yaylası ve mesire alanı da görülmesi gereken duraklardan bir diğeri. Burada kısa bir molanın ardından yolumuza devam ediyoruz.

Zirveye doğru tırmanırken ayaklarımızın yerden kesildiğini hissedecek ve bizi 2600 m yükseklikte, bölgenin en büyük yaylalarından biri olan, bulutların üzerinde bir dünya olan Çağrankaya Yaylası karşılıyor. Çağrankaya doğal gözlem terasında vereceğimiz molada dev kayalara karşı yankılanan yüksek seslerimizi görecek, festival alanlarında vereceğimiz molalarda buz gibi sulardan içerek anılarımıza anılar katmaya devam edeceğiz.

Faso Yaylasını yukarıdan izleyerek, gayda konserini ve meralarda otlayan ineklerin çıngıraklı çıngıraklarını dinleyerek, birbirimize türküler söyleyerek rahatlıyoruz. Rotamız üzerinde Sıra Yayla'da kısa bir mola verip, öğle yemeği için merkezi konumdaki Yedi Çukur Yaylası'na uğruyoruz. Yaylanın içinden geçerek öğle yemeği için yayla evimize varıyoruz.

Çayımızı yudumlarken Rehberimizden Demir Dağı eteğindeki Yedi Çukur Yaylası ve çevre yaylalar hakkında bilgi alıyor ve yayla halkıyla sohbet etme fırsatı buluyoruz.

Öğle yemeğinin ardından Egzar Yaylası'na doğru yola çıkıyoruz. Yolda organik likapaları görüyoruz ve yemeden yapamayız diyoruz. Aracımızı durdurup kendimizi Likapa (Marağuvuk) çayırlarına bırakıyoruz. Sanki ellerimiz, ağzımız kararmış gibi likapasların tadını çıkarıyoruz. Eğzar Yaylası çayırlarına horonumuzu kurup vadiyi izliyor, türküler söylüyor ve günün yorgunluğunu atıyoruz.

Ayaklarımızın altında bulutlardan oluşan sis denizi bizi büyüleyecek. Eğzar Yaylası gezimizin ardından Cimil Çayı'na doğru inerken bize eşlik eden çam ormanlarının güzergahında dere ve şelalelere uğrayarak İkizdere'ye dönüyoruz ve Rize Merkez'e doğru devam ediyoruz. Handüzü ve Çağrankaya Turunu tamamlayarak; Eğlence ve huzur dolu bir günün sonunda misafirlerimizden ayrılıyoruz.

 

Ezgi Turizm Seyahat Acentesinin Sunduğu Tüm Hizmet Satın Alımlarında "Tur/Otel Satış Sözleşmesi" Geçerli Olup Taraflarca Kabul Edilmektedir. Sözleşme Detayları İçin Tur/Otel Satış Sözleşmesi'ne Tıklayınız!

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Lüx Turizm Aracı İle Ulaşım
Öğle Yemekleri
Ekstra Kişisel Harcamalar

Temalar

Macera
Eğlence
Doğa ve Spor
Aile ve Çocuklar
Ulaşım ve Transfer
Günübirlik Yayla Turları

Tur Süresi

Günübirlik

Ulaşım Tipi

Bölge Buluşmalı
Minübüs

Turumuz İçin Önemli Bilgiler

Ezgi Turizm Seyahat Acentesinin Sunduğu Tüm Hizmet Satın Alımlarında "Tur/Otel Satış Sözleşmesi" Geçerli Olup Taraflarca Kabul Edilmektedir. Sözleşme Detayları İçin Tur/Otel Satış Sözleşmesi'ne Tıklayınız!
Misafirin Tur İptal Mücbir Sebepleri: Yolcu veya Birinci Derecede Akrabasının 10 Günlük Mutat İştigaline Engel Hastalığı veya Ölümü, Tam Teşekküllü Devlet Hastanesinden Alınmış Resmi Kurul Raporu Olması, Taraflarca Mücbir Sebep Kabul Edilmektedir.
Seyahat Acentesinin Tur İptal Mücbir Sebepleri: Olumsuz Hava Şartları, Yol Engeli, Grev, Terör, Savaş ve İhtimali, Yeterli Sayının Olmaması, Öngörülmez Teknik Hususlar, Turun Başlamasına Engel ise Taraflarca Mücbir Sebep Kabul Edilmektedir.
Belirtilen Gün ve Saatlerde Kalkış veya Alınış Noktasında Olmayan Misafirlerimizin Turlarında İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır.
Günübirlik veya Konaklamalı Turlarda; Kalkış veya Alınış Noktasına Belirtilen Gün ve Saatte Ulaşım Sağlamak Misafirin Sorumluluğundadır. Misafirin Ulaşımında Aksama veya Gecikme Yaşaması Durumunda İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır.
Günübirlik Turlarda; Tur Kalkış Saatine 24 Saat Kala, Konaklamalı Turlarda; 14 Gün Kala İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır. Misafirin Belirtilen Sürelerden Önce İptal, İade ve Değişikliği Seyahat Acentesine Yazılı Olarak Bildirmesi Gerekmektedir.

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ezgi Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

Mesaj kutusu
20%
750 ₺ 599 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
750 ₺ 599 ₺
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}