WhatsApp

Ayder Yaylası Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

1 gün

Tur Türü

Günübirlik Turlar

Grup boyutu

19 kişiler

Lokasyon

Ayder Yaylası

Genel Bakış

Karadenizde ve Rizede kaliteli günübirlik turların öncü firması Ezgi Turizm. 2024 sezonu yeni düzenlediği günübirlik Rize Ayder Turu programı ile yine karşınızda.

Turun içeriğinde sadece Ayder mi var? Tabiki hayır.... Geleneksel olarak yaptığımız Günübirlik Ayder Turumuzu; Fırtına Deresi üzerinde bulunan Tarihi Taşkemer köprüler, Zipline Tel Üzerinde Uçma Aktivitesi, Şenyuva Çinçiva, Palovit Şelalesi, Zilkale gezileri ile zenginleştirdik.

AYDER YAYLASI ŞENYUVA ZİLKALE TURU

Siz değerli misafirlerimiz için hazırladığımız Rize çıkışlı Ayder Turu programımızda; Türkiye'de yayla denilince ilk akla gelen yerlerden olan Ayder Yaylası ve çevresini gezeceksiniz.

Ayder Yaylası aynı zamanda binbir derde deva kaplıcaları, zengin flora çeşitliğiyle Karadeniz'in ve Rize’nin en popüler turizm merkezi haline gelmiştir. Rize Merkezde sizleri bekleyen profesyonel ekibimiz ve son model araçlarımız ile sizleri karşılıyor, tur hakkında kısa bir bilgilendirmeden sonra saat 09:00’da Günübirlik Ayder Turu için hareket ediyoruz.

Tur rotamız; Rize Gündoğdu (Askoroz), Çayeli (Mapavri), Pazar (Atina) şehir merkezleri içinden geçerek Fırtına Deresi girişinde bulunan meşhur Atmaca Heykeli yanından son katılımcıları aldıktan sonra Ayder Turu başlıyor. Araçta bulunan Ezgi Turizm yetkilisi yol boyunca sizleri bölge ve kültürü hakkında bilgilendirecektir. Fırtına Vadisi girdiğimiz andan itibaren bizleri müthiş bir atmosfer karşılıyor. Yeşilin bin bir tonlu manzarası arasında yol boyu süzülürken, 300-400 yıllık Rize Konakları bizleri selamlıyor adeta. Fırtına Deresini bilezik gibi süsleye Osmanlı Dönemi Taş Kemer Köprüleri Rize Konakları ile birleşince burada büyülenmemek mümkün değil. Onun için Karadeniz'de son yıllarda yapılan dizi ve sinemaların bir çoğu Fırtına Vadisi üzerinde çekilmiştir.

Siz misafirlerimizi yormamak için Ayder Turumuz başlangıcından bir saat geçtikten sonra Fırtına Deresi’ne sıfır noktada bulunan bir tesiste mola veriyoruz. Bu Tesiste ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz, kahvaltı yapmayanlar için kahvaltı imkanı, ”kaz uçarda laz uçmaz mı” diye adlandırılan Zipline Aktivitesi için sizlere süre tanıyacağız. Yaklaşık 40 Dak. Mola ardından Ayder Turu devam ediyor. Yolumuzun üzerinde Rizenin sahil şeridi olmayan en özel ilçesi olan Çamlıhemşin İlçesi bizleri karşılıyor. Sosyal medyada gördüğünüz Rize Fotoğraflarının %90’ı bu bölgede çekilmektedir. Kısa bir moladan sonra binaların tamamı Rize Mimarisi ile yapılan bu küçük turizm ilçesinden girmemiz ile çıkmamız bir olacak Evet türkülere konu olan Çat Vadisine giriyoruz.

”Akar Hemşin Deresi Çat Düzüne Göl Olur, Büyüğü Evlenince Küçüğüne Yol Olur” gibi bir çok türküler burda yazılmıştır. Ay zamanda Hemşin ve Laz kültürünü aynı zamanda bu vadide göreceksiniz. Yolkıyı Köyü ve Ortan Köyünü geçtikten sonra Şenyuva Köyüne ulaşıyoruz. Eski adı Çinçiva olan Şenyuva bölgenin en meşhur köylerindendir. En son Erdal Özyağcılar ve Demet Akbağ’ın oynadığı Sevdaluk Dizisi burda çekildi. Çinçiva Kahvesinde çayımızı yudumlarken harika Dere ve Köprü manzarası sizi çok etkileyecek. 1696 yılında yapılan tek göz Şenyuva Köprüsü ilkgünki itişamıyla sizleri karşılayacak. Sevdaluk Pansiyon ve Sevdaluk ağacı diğer göreceğiniz yerler arasında….

Yaklaşık 45 Dakikalık bir moladan sonra Zilkale’yi görmek için ilerliyoruz. Zilkale’ye gelmeden karşı terastan kalenin en güzel göründüğü noktada aracımızı durduruyoruz ve Tarihi Zilkale’yi fotoğraflıyoruz. Bulunduğumuz yer Deniz seviyesinden 750 metre yüksekliğindedir. Zilkale dereyatağından 100 metre yükseklikte vadinin dilyamaçlarında kuruludur. 13.Yüzyılda bu bölgede yaşayan Bizansa bağlı Komnenos Hanedanını İmparatorları tafafından yaptırılmıştır. 1800 lü yılların sonuna kadar Cenevizliler, Rumlar ve Osmanlılar tarafından kullanılmıştır. İpekyolu üzerinde bulunan Zilkale Konumu ve Mimarisi itibariyle eşsiz bir kaledir. Yılda yaklaşık 400 bin kişiniz ziyaret ettiği Zilkale Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Ülkemizin en görkemli kalesi olarak seçilmiştir. Çat Vadisinden ayrılarak tekrar Çamlıhemşine geliyoruz ve Hala Deresi boyunca devam ederek Ayder Yaylasına çıkıyoruz.

Zengin Flora ve Faunası, binbir derde deva Kaplıcaları ile meşhur Ayder Yaylası Türkiyenin en mehur yaylası olup, bölgenin en çok tercih edilen turizm destinasyonu haline gemiştir. 1350 Metre yüksekliğinde kurulu Ayder Yaylası Kaçkar Dağları tırmanışlarının başlangıç noktasında yer almaktadır. Araçlarımız ile misafirlerimizi Gelintülü Şelalesinin yanına indiriyoruz. 1350 Metre uzunluğunda olan, görüntüsü itibariyle gelin tülüne benzediğinden bu isimle anılan Gelintülü Şelalesi Türkiyenin en uzun şelaleleri arasında yer almaktadır. Yukardan aşağı beraberce yürüyerek, Yaylanın içinden çeçerek Horon düzüne geliyoruz. Burada bizler coşkuyla oynayan horon halkaları karşılıyor. Saat 17:00 civarında sona eren ayder turumuzdan sanra Rize’ye doğru dönüş yoluna gegeçiyoruz ve misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz. Dileyen misaifrlerimiz Konaklamalı Ayder Turu, Ayder Yaylası VİP Tur ürünlerimizden satın alarak turlarımıza katılabilirler.

Ayder Yaylası VIP Turlar

Ayder Yaylası Konaklamalı Turlar

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Lüx Turizm Aracıyla Ulaşım
Ayder Yaylası Giriş Ücreti
Öğle Yemekleri
Zipline ve Salıncak Gibi Aktiviteler
Ekstra Kişisel Harcamalar

Temalar

Macera
Doğa ve Spor
Aile ve Çocuklar
Ulaşım ve Transfer
Günübirlik Yayla Turları

Tur Süresi

Günübirlik

Ulaşım Tipi

Minübüs

Turumuz İçin Önemli Bilgiler

Ezgi Turizm Seyahat Acentesinin Sunduğu Tüm Hizmet Satın Alımlarında "Tur/Otel Satış Sözleşmesi" Geçerli Olup Taraflarca Kabul Edilmektedir. Sözleşme Detayları İçin Tur/Otel Satış Sözleşmesi'ne Tıklayınız!
Misafirin Tur İptal Mücbir Sebepleri: Yolcu veya Birinci Derecede Akrabasının 10 Günlük Mutat İştigaline Engel Hastalığı veya Ölümü, Tam Teşekküllü Devlet Hastanesinden Alınmış Resmi Kurul Raporu Olması, Taraflarca Mücbir Sebep Kabul Edilmektedir.
Seyahat Acentesinin Tur İptal Mücbir Sebepleri: Olumsuz Hava Şartları, Yol Engeli, Grev, Terör, Savaş ve İhtimali, Yeterli Sayının Olmaması, Öngörülmez Teknik Hususlar, Turun Başlamasına Engel ise Taraflarca Mücbir Sebep Kabul Edilmektedir.
Belirtilen Gün ve Saatlerde Kalkış veya Alınış Noktasında Olmayan Misafirlerimizin Turlarında İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır.
Günübirlik veya Konaklamalı Turlarda; Kalkış veya Alınış Noktasına Belirtilen Gün ve Saatte Ulaşım Sağlamak Misafirin Sorumluluğundadır. Misafirin Ulaşımında Aksama veya Gecikme Yaşaması Durumunda İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır.
Günübirlik Turlarda; Tur Kalkış Saatine 24 Saat Kala, Konaklamalı Turlarda; 14 Gün Kala İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır. Misafirin Belirtilen Sürelerden Önce İptal, İade ve Değişikliği Seyahat Acentesine Yazılı Olarak Bildirmesi Gerekmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Bebek Arabası Getirebilir Miyiz?
Evet Bebek arabası getirebilirsiniz. Araba Bagajlarına Konulan bebek arabalarını ihtiyaç halinde kullanabilirsiniz.
Turda Çok Fazla Yürüyüş Var Mı?
Turumuzda yorucu bir yürüme mesafesi yoktur.
Bana Ön Koltuk Ayırır Mısınız?
Hayır. Günübirlik Turlarımızda Koltuk rezervasyonu yapılmamakta olup, ön taraf veya herhangi bir koltuk sözü verilmemektedir. Koltuk sıralamasında ilk gelen misafirlerimiz istedikleri yere oturabilir ve tur boyunca aynı koltukta seyahat edebilirler.
Araçta Tur Ödemesini Yapabilir Miyiz?
Hayır. Turlarımız kesin kalkışlı olduğundan Tur Ücretini Rezervasyon yaparken ödemeniz gerekmektedir. Tur Ücretini ödemeyen Misafirlerimizin Turları kesinlik kazanmamaktadır.
Çocuklardan Ücret Alınıyor Mu?
Turlarımızın kalkış saatlerinden 24 Saat öncesine kadar mazeretsiz iptal ederek Tur ücretini iade alabilirsiniz. Mücbir durumlar ve Acil hastalık gibi durumlarda kesinlikle iade için Resmi Belge İstenilmektedir.
Ne zamana Kadar Turu İptal Edebiliriz?
Turlarımız Yediden Yetmişe her yaş aralığına hitap etmektedir.
Turlarda Yaş Aralığı Nedir?
Turlarımız Yediden Yetmişe her yaş aralığına hitap etmektedir.
Tur Nerede Başlıyor ve Nerede Bitiyor?
Turumuz Rize Merkez de başlamakta ve bitmektedir.
Tur Suresi Boyunca Molalar Ne Kadar Verilmektedir?
Tur programımız gidilen bölgenin konumu ve gezi alanı dikkate alınarak hazırlanmıştır. Programda belirtilen noktalarda yeterli mola süreleri verilmektedir.

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ezgi Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

Mesaj kutusu
25%
799 ₺ 599 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
799 ₺ 599 ₺
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}