Anasayfa

Ara

Favori

Sepetim0

Giriş

(0)

Trabzon Batum Turu

trabzon batum turu
trabzon batum turu
trabzon batum turu
trabzon batum turu
trabzon batum turu
trabzon batum turu
trabzon batum turu
trabzon batum turu

Trabzon Batum Turu

400,00 ₺ 475,00 ₺

%15 İNDİRİM
Tur Hareket Noktaları
Kişi Bilgileri
Tur Tarihi
Stokta yok.
Ürün Bilgisi:

TRABZON BATUM TURU

Gürcistan ve Batum Turlarının öncü firması Ezgi Turizm olarak; uygun fiyatlarla ve kaliteli hizmetiyle sizler için mükemmel bir program hazırladık.

Sizde Trabzon Batum Turu programını inceleyerek sayfamızdan online rezervasyon yapabilirsiniz.

TRABZON BATUM TURU ROTASI

  • Botanik Bahçesi, Aydınlık Yol, St.Andrew Heykeli, Gönye Apsaros Kalesi (Panoramik), Acara Tarihi&Etnografya Müzesi, Meryem Ana Kilisesi (Katedral), Botanik Park, Liman, Türk Sokağı ,Batumi Orta Camii, Piazza Meydanı, Yunan Kilisesi, Avrupa Meydanı, Medea Heykeli, Tiyatro Meydanı, Poseidon Heykeli, Batum Bulvarı, Nikah Salonu, Akrapol, İskele, Alfabetik Kule, Osmanlı Deniz Feneri, Ali ve Nino Sevgi Heykeli, Dönme Dolap, Teleferik Su Gösterisi,Işık ve Ses Gösterisi

Ezgi Turizm Trabzon Batum Turu 2022

TRABZON BATUM TURU

Günübirlik Trabzon Batum Turumuz, yılların tecrübesi ve profesyonel ekibimiz ile sizleri bekliyor. Uygun fiyat ve Taksit seçenekleri ile Trabzozon çıkışlı Batum Turu tamda size göre... İsterseniz zaman kaybetmeden internet sitemiz üzerinden online rezervasyon yapabilirsiniz.

Siz değerli misafirlerimizi saat 07:00 de Trabzon Forum yanında bekleyen son model aracımız ve profosyonel güleryüzlü ekibimizle alarak Batum yolculuğumuza başlıyoruz. Karadeniz Sahil Yolu boyunca yapacağımız 3 saatlik bir yolculuktan sonra Sarp Sınır Kapısına varacağız. Sarp Sınır Kapısında gerekli gümrük işlemlerini yaptıktan sonra 30-30 dakilada sınırın Gürcistan Batum tarafına geçeceğiz.

Sınırın Gürcistan tarafına veçerek Kafkasların turizm başkenti Acaristan Özerk Cumhuriyeti başkenti Batum'u gezmeye başlıyoruz.   

İlk önce Gürcü Rehberimiz yardımıyla turumuz boyunca yapacağımız alışverişlerde kullanılmak üzere yeteri kadar Gürcistan Para Birimi olan ''Lari'' alacağız. Yolculuğumun ilk durağı Hz.İsa’nın 12 Havarisinden biri olan Aziz Andrea ve Aziz Matthias heykelleri olacak. Burada fotoğraf çektirdikten sonra Gonio (Apsaros) kalesine geçiyoruz. Aziz Andrea ve Aziz Matthias’ın anıt mezarında bulunduğu Gonio kalesi Roma döneminden kalma bir kale olup, içerindeki arkeoloji müzesi olsa da; zamanımız sınırlı olduğundan Panoramik olarak göreceğiz ve rehberimiz kale hakkında sizlere bilgi verecektir.

Kale ziyaretimizin ardından öğle yemeği için Gürcü mutfağının en güzel örneklerinin sunulduğu Gürcü Restoranta geçiyoruz. Yemekten sonra Botanik Parkına geçiyoruz. Sovyetler Birliği/Çarlık Rusyası tafından 1880 yılında ünlü botanikçi Prof.Dr. Krasnov tarafından 112 hektarlık bir alana kurulmuş ve içinde 5 kıtadan toplanan 2700 çeşit ağaç 5000 farklı bitkiyi barındıran Botanik Parkı, özellikle Holiwood filmleri için aranan bir yer haline gelmiştir. Batum Botanik Parkı 50 dakikalık bir yürüyüşle tamamlatıp şehir merkezine dönüyoruz.

Rehberimiz eşliğinde yapacağımız şehir gezisinde Ortodoks Kadedrali (Meryem Ana Klisesi), Avrupa Meydanı, Altıpost Medea Heykeli, Piazza Meydanı, Tiyatro Meydanı, Batum Bulvarı, Nuri Gela Gölü, Alfabe Kulesi  son olarak Türk Mahallesinde bulunan Osmanlı Dönemi Tarihi Orta Camii gördükten sonra serbest zaman veriyoruz. 2 Saatlik Serbest zamanda dileyen misafirlerimiz, Denizde Tekne Turuna katılabilir, Avrupa’nın en büyük dönme dolabına binebilir veya şehirde alışveriş yapabilir.

Serbest Zamanımız sonrasında karadeniz dizilerinde sürekli gördüğümiz muhteşem Ali ve Nino heykelini gördükten sonra Batum Turunu tamamlayarak  Türkiye’ye doğru yola çıkıyoruz . Yolumuz üzerinde Su ve Işık Gösterilerini izledikten sonra Batum Turumuzu sonlandırıp sınır kapısına ulaşıyoruz çıkış işlemlerinin ardından 3 saatlik yolculuğumuzun ardından saat 00:00 da Trabzon’a varacağız.  Ezgi Turizm düzenlediği başka bir gezide buluşmak üzere Allaha emanet olunuz. 

ÖNEMLİ NOT: 1 Mart 2022 itibari ile Gürcistan'a Kara, Deniz ve Havayolu ile girecek Türkiye Cumuhuriyeti vatandaşları için Aşı Pasaportu olanlara PCR zorunluluğu kalkmıştır. Gerekli aşı pasaportları olmayanlar son 72 saat içerisinde alınacak Negatif PCR testi almaları zorunludur. Gürcistan PCR testi yapanlara ikinci bir PCR testi zorunluluğu istememektedir. Çocuklar için yeni doğan bebekler dahil kimliklerinde fotoğraf olmaları zorunludur. Tur anında misafirlerimizden kaynaklanan sorunlardan ötürü giriş yapamayan misafirlerden acentamız sorumlu değidir. Tur iadesi yapılmamaktadır.

Ezgi Turizm Trabzon Batum Turu ezgitur.com

Lüks Araçlar ile ulaşım
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Araç içi ikramlar
07:00 Trabzon (Forum)
07:05 Yomra
07:30 Sürmene
07:40 Of
08:00 Rize Merkez
08:20 Çayeli

X