Anasayfa

Ara

Favori

Sepetim0

Giriş

(0)

Hüser Yaylası Turu

İnternete özel
Huser Turu
Huser Yayla Turu
Rize Yaylaları
Ayder Yaylası
Ayder Yaylası Turu
Rize Yaylaları Turu
Avusor Yaylası
Bulut Şelalesi
Ayder Manzara Tepesi
Hüser Yaylası Turu

Hüser Yaylası Turu

300,00 ₺ 350,00 ₺

%14 İNDİRİM
Tur Hareket Noktaları
Kişi Bilgileri
Tur Tarihi
Stokta yok.
Ürün Bilgisi:

Huser ve Avusor Yaylaları Karadenizin en güzel noktalarındandır. Bu turumuzda Huser Avusor YAylaları ile birlikte Tar Deresi ve Bulut Şelalesine, Çamlıhemşin'e Fırtına Vadisi üzerindeki Tarihi Taşkemer köprülere uğruyoruz. Ayrıca Zipline (İp Aktivitesi) için misafirlerimize gerekli zaman bırakıyoruz. 

TUR ROTASI

Fırtına Vadisi

Fırtına deresi

Zipline(Ekstra)

Ayder yaylası

Gelintülü Şelalesi

Ayder Manzara Tepesi

Avusor yaylası

Huser yaylası(Sis Denizi)

RİZE HUSER YAYLASI TURU

Huser Yaylası özellikle sosyal medyanın yaygın kullanılmasıyla  günbatımı ve bulut denizi ile meşhur olmuştur. Huser Yaylası gezi turu için Uzman personelimiz ve son model araçlarımız ile sizleri karşılıyoruz. Personelimizin ön bilgilendirmesinden sonra  saat:10:00’da Huser Yaylası Turu (Günbatımı Salıncak Turu) hareket ediyoruz.

Karadeniz Sahil Yolunu takip ediyoruz. Gündoğdu, Çayeli, Pazar, Ardeşen ilçelerinin içinden geçiyoruz. Buralardaki misafirlerimizi de aldıktan sonra turumuz başlamış oluyor. Fırtına Deresi boyunca Ladin, Kestane, Gürgen, Ceviz, Ihlamur araçları arasından süzüyoruz. Yolumuza devam ederken, yol üzerinde bir çok rafting tesisi yanından geçiyoruz. Zipline Aktivitesi yapmak, kahvaltı ve ihtiyaç molası zamanı geldi. Sizleri dinlendirmek adına dere kenarına sıfır noktada tesislerimizde 30-40 dakika mola veriyoruz.

Tar Deresi Bulut Şelalesi Zamanı;

Rize’nin en küçük ve şirin ilçesi olan Çamlıhemşin ilçesi içerisinden geçerek sola dönerek Hala Vadisine giriyoruz. Vadi Boyunca devam ederek turumuzun ilk noktası Tar Deresi, Bulut Şelalesine gidiyoruz. Araç girişi yasak olduğundan yol kenarın aracımızı çekip 40 dakika sürecek trekking yürüyüşümüz başlıyor. Rize Turizm Müdürlüğü tarafından yapılan yürüyüş yolu boyunca sesinden ismini alan Tar Deresi boyunca sadece kuş sesi ve dere sesi duyacağımız yürüyüş yaparak Bulut Şelalesine varacağız.  Tar Deresi üzerinde bulunan Bulut Şelalesi 3 Kademeli olarak 250 metre yüksekten akmaktadır. Bu özelliği ile ülkemizin en yüksekten akan şelalesidir. Şelalede 30-40 dakika fotoğraf çekimi ve dinlenmeden sonra geri dönüp araçlarımıza binerek Ayder Yaylasına çıkıyoruz.

Ayder Yaylasına Geçiyoruz;

Ayder Yaylası Horon Düzü, Kalegondan geçerek Gelintülü Şelalesi karşısında mola veriyoruız. Gelintülü Şelalesi 1350 Metre uzunluğula Türkiyenin en uzun şelalesidir. Ayder Yaylasında 1 Saat vereceğimiz molada öğle yemeği için yeterli zamanımız olacaktır.

Ayder Yaylası öğle yemeğinden sonra Buzul Gölleri ile meşhur olan, hala daha hayvancılığın ve aktif yaylacılığın yaygın olarak yapıldığı Avusor Yaylasına hareket ediyoruz. Avusor Yaylasına gelir gelmez kendinizi bambaşka bir dünyaya gelmiş gibi hissettiren yaylalardan bir tanesidir. Daha yaylaya gelmeden yol boyunca süzülerek giderken içinizi bir huzur kaplıyor. Yaylaya çıktığınızda bütün yılın yorgunluğunu atmış olacaksınız 

Avusor Yaylası Zamanı;

Avusor Yaylası, Rize Çamlıhemşin’de yer alan, varır varmaz insanı ayrı bir dünyaya gelmiş gibi hissettiren yaylalardan bir tanesi. Dere kenarındaki virajlı yollardan kıvrıla kıvrıla çıkarken içinizi bir huzur kaplamaya başlıyor. Yaylaya çıkıp Kaçkarlar’ı karşınıza aldığınızda ise bu huzur katlanarak artıyor. Laz kültürünün yaşandığı Avusor Yaylası çığ tehlikesine karşı 70-80 tane taş evden oluşmatadır. 2400 metre yüsekliğindeki yayladan 1,5 saat yürüme ile Avusor Buzul göllerine çıkmak mümkün olsana zaman planlamasından dolayı göllere çıkamıyoruz. Avusor Yaylasından Altıparmak Dağlarını ve Kemerli Kaçkar Dağlarını izlemenin keyfine varacaksınız. Avusordan ayrıldığınız andan itibaren birdaha nezaman gelirim diye plan yapmaya başlarsınız. 

Huser Yaylası Final!

Yaklaşık birbuçuk saat Avusor Yaylasında kaldıktan sonra Gün Batımı, Bulut Denizi ve Salıncak ile meşhur Huser Yaylası yolculuğumuz başlıyor. Karadenizin en yüksek yaylalarından olan Huser Yaylası 2400 Metre yüksekliktedir. Özellikle akşama doğru Bulut Denizi üzerinde oluşan Gün Batımı içinizi ölünceye kadar unutamayacağınız bir heyecanla kaplıyor.  Huser Yaylası sizleri okadar etkilecekki her tarafı bir yağlıboya tablosu gibi.. Huser Turu için en güzel anlardan bir tanesi çayınızı içerken; hemen ayaklarınızın altında Palaçkur, Avusor, Çeymakçur ve Kavrun Yaylaları, arkanızda Karadeniz sahil şeridi, hemen karşınızda Sal, Pokut ve Hazindağ Yaylası Sırtlarını temaşa edeceksiniz. Gün Batımından sonra Huser Turu sona eriyor ve Rize’ye doğru dönüş yoluna geçiyoruz. İsterseniz Konaklamalı Huser Turu ve Konaklamalı Vip Turlar seçeneklerimizden yararlanabilirsiniz. Diğer Günübirlik, Konaklamalı ve Vip Tur seçeneklerimizi lütfen inceleyiniz.

Bşr başka Ezgi Turizm Günübirlik Tur organizasyonlarında buluşmak üzere hoşça kalın….

Ezgi Turizm 2022

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt

 • Kampanyalı
  %6
  Sümela Manastırı Karaca Mağarası TuruSümela Manastırı Karaca Mağarası Turu

  350,00 ₺375,00 ₺

  Detay
  Tükendi
 • %15
  Trabzon Batum TuruTrabzon Batum Turu

  400,00 ₺475,00 ₺

  Detay
  Tükendi
 • Tükenmek Üzere
  %10
  Pokut Sal Huser Avusor Double Tur

  350,00 ₺390,00 ₺

  Detay
  Tükendi
 • Tükenmek Üzere
  %20
  Batum TuruBatum Turu

  400,00 ₺500,00 ₺

 • İnternete özel
  %16
  Uzungöl TuruUzungöl Turu

  250,00 ₺300,00 ₺

  Detay
  Tükendi
 • Kampanyalı
  %17
  Ovit Yedigöller Mor Yayla TuruOvit Yedigöller Mor Yayla Turu

  350,00 ₺425,00 ₺

  Detay
  Tükendi
 • Kampanyalı
  %6
  GURUBUNUZA ÖZEL POKUT HUSER YAYLASI TURU (DOUBLE)GURUBUNUZA ÖZEL POKUT HUSER YAYLASI TURU (DOUBLE)

  3.500,00 ₺3.750,00 ₺

 • İnternete özel
  %20
  Trabzon ve Rize Çıkışlı Ayder Kar Festivali TuruTrabzon ve Rize Çıkışlı Ayder Kar Festivali Turu

  200,00 ₺250,00 ₺

 • İnternete özel
  %16
  Pokut Sal Yaylası TuruPokut Sal Yaylası Turu

  250,00 ₺300,00 ₺

  Detay
  Tükendi
 • İnternete özel
  %6
  Ayder TuruAyder Turu

  350,00 ₺375,00 ₺

X