Anasayfa

Ara

Favori

Sepetim0

Giriş

(0)

Elevit Yaylası Çat Köyü Zilkale Turu

Kampanyalı
Elevit Turu
Elevit Turu

Elevit Yaylası Çat Köyü Zilkale Turu

300,00 ₺ 350,00 ₺

%14 İNDİRİM
Tur Hareket Noktaları
Kişi Bilgileri
Tur Tarihi
Stokta yok.

Elevit yaylası Çat yaylası Şimşir Ormanları ve Zilkale Turu

ELEVİT YAYLASI TURU 

Saat 09:00'da Rize Belediyesi yanında Rize Ezgi Turizm önünden Elevit Yaylası Turu için aracımız hareket ediyor. Çayeli, Pazar ve Ardeşen ilçelerinden turumuza katılacak misafirlerimizi aldıktan sonra fırtına vadisine giriyoruz. Vadi üzerinden Ihlamur, kestane ve gürgen araçları arasından süzülerek ilk mola yerimiz olan Osmanlı Yapımı tarihi taşkemer köprüsü olan Timisvat köprüsüne uğruyoruz. Timisvat Köprüsü üzerinde dileyen misafirlerimiz fotoğraf çektirecek dileyen misafirlerimizde adrenalinin doruğa çıktığı zipline biniyorlar.  Mola süresi 30 Dk.

Fırtına Vadisi boyunca devam ediyoruz ve ülkemizin en şirin ilçelerinden Çamlıhemşin'in içinden geçerek filimlere konu olan Çinçiva yani Şenyuva Köyünde fotoğraf molası veriyoruz. Molamız ardından hakim tepeye konumlanan ve tüm vadiyi ayaklar altına alan Zilkale'yi ziyaret ediyoruz. Zilkale'den anılarınızda yer alacak özel kareler çekebilirsiniz.  Mola Süresi 40 Dk.

Zilkale molamız ardından Çat vadisine hareket edip yeşil doğanın içinden akan dereleri görme şansı bulup toprakla temas ederek tüm elektriğinizi atacaksınız. Huzur bulup temiz oksijen soluyacağınız ortamda tüm stresinizi atacaksınız. Molamız ardından Elevit Yaylasına hareket ediyoruz.

Herkesin hayali olan yaylada siz huzurlu yürüyüş yaparken doğadaki sesler sizlere eşlik edecek. Tahta köprüsünde oturup deresine ayaklarınızı sokarak çocukluk günlerimize dönmek mümkün. Doğanın tadını çıkarıp yeşile doyacak enerji depolayarak zinde bir şekilde geriye döneceksiniz. Turumuzun tamamlanması ile ortalama 16.30 civarı aracımız Rize'ye hareket edecektir.

Bir sonra ki turumuzda görüşmek üzere iyi günler dileriz.

X