Anasayfa

Ara

Favori

Sepetim0

Giriş

(0)

Nefis Manzaraları ile En İyi Uzungöl Restoranları

Özet
:

Uzungöl, Doğu Karadeniz’in eşsiz güzelliklere sahip illerinden biri olan Trabzon’un Çaykara ilçesine bağlı bir mahalledir. Adını ise mahalle içerisinde yer alan gölden almaktadır. Karadeniz’in ormanları arasında yer alan bu muhteşem göl ise Karadeniz’de mutlaka görmeniz gereken doğal güzellikler arasında yer almaktadır. Uzungöl’e yolunuz düşerse bu eşsiz manzarada yer alan en iyi Uzungöl restoranlarına uğrayıp meşhur Karadeniz yemeklerini de yemeden dönmemelisiniz. Nefis manzaraları ile en iyi Uzungöl Restoranlarından bazıları ise şunlar:

  • Doğa Restaurant

  • Uzungöl Ada Restaurant

  • Migron Restaurant

  • Şeflerin Yeri Restaurant

  • Galo Omad

Karadeniz bölgesinin eşsiz lezzetlerinin bulunduğu bu restoranlarda Uzungöl’ün sahip olduğu eşsiz manzaranın da tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca buralarda organik kahvaltıyı da mutlaka denemelisiniz. Tamamen köy ürünlerinden oluşan organik kahvaltıda Karadeniz’in en meşhur ve en sevilen lezzetlerinden biri olan muhlamanın da tadına da bakabilirsiniz.

Uzungöl ‘de Gezebileceğiniz Yerler

Uzungöl

Uzungöl küçük bir yer olsa da size unutamayacağınız bir manzara sunan gezilecek önemli birkaç noktası bulunuyor. Uzungöl manzarasını bütün güzelliği ile görmek istiyorsanız Uzungöl DKMP Seyir Terası’na mutlaka uğramalısınız. Burada eşsiz manzarayla muhteşem fotoğraflar da çekebilme şansı yakalayabilirsiniz. Uzungöl’de gezebileceğiniz bir diğer yer ise Dursun Ali İnan Müzesi. Müze içerisinde Dursun Ali İnan’ın doğadan topladığı ağaçlar ile yaptığı heykeller, mobilyalar ve Uzungöl’ü yansıtan birçok çalışma bulunuyor.

Konaklama Olanakları

Uzungöl Konaklama

Eşsiz manzarası ve doğal güzelliği ile dikkatleri çeken Uzungöl’ü ziyaret etmek isteyenler için farklı konaklama seçenekleri bulunuyor. Uzungöl’ün ya da etrafında yer alan ağaçlar ile kaplı dağların manzarasına sahip otellerde, bungalov evlerde ya da apart otellerde rahatlıkla konaklayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir : https://www.ezgitur.com/turlarimiz-416973/gunubirlik-turlar/uzungol-turu

Ezgi Turizm olarak bu yazımızda nefis manzarası ile en iyi Uzungöl restoranları, Uzungöl’de gezebileceğiniz yerler ve konaklama olanakları hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız faydalı bir yazı olmuştur. Siz de Karadeniz’in eşsiz doğal güzelliklerini gezmek ve görmek isterseniz sitemizde bulunan tur seçeneklerin mutlaka göz atmalısınız. Tur ve Konaklama seçenekleri ile ilgili daha detaylı bilgi için sitemizde bulunan iletişim kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Resim
Resim
Resim
alt
alt
alt
X