Anasayfa

Ara

Favori

Sepetim0

Giriş

(0)

Muhteşem Doğası ile Artvin Turu

Özet
:

Türkiye’nin Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Artvin, doğasıyla yeryüzünde gezilebilecek en güzel yerler arasındadır. Farklı kültürlerin kaynaşmasıyla şirin bir şehir halinde gelen Artvin, geçmişinde ağırladığı medeniyetlerden kalan izleri de yansıtmaktadır. Artvin turu ile hanlar, hamamlar, camiler, köprüler ve meşhur yaylaları bulunan şehri gezebilirsiniz.

Rafting sporunun gözde mekanlarını içinde barındıran Artvin’de yaz aylarında yeşil doğanın tadını çıkarırken kış aylarında ise farklı doğa sporlarını yapabilirsiniz. Yeşilin hakimiyetinin hüküm sürdüğü Artvin, Karadeniz mutfağının yapı taşlarını oluşturmaktadır.  Artvin turuyla geldiğinizde şehirden ayrılmadan önce, “laz böreği, kavut çorbası, şalgam yemeği, puçuko, bulgurlu taze fasulye, kavurmalı yumurta, kayısefe, irsa böreği, katmer, hamsili ekmek, çinçar çorbası” Karadeniz mutfağını ait yemeklerden yemeği unutmayın.

Mutlaka Görmeniz Gereken Borçka, Şavşat ve Maçahel

artvin borcka

Bol oksijenli doğası olan Artvin’in mutlaka görülmesi gerekenler bölgeleri vardır. Bunlar; Borçka, Şavşat ve Maçahel bölgeleridir. Dünyanın en güzel göllerinden birini içinde barındıran Borçka, Karagöl’ü ile bilinmektedir.  İki dağ arasında konumlanmış, gürül gürül akan hırçın suların güzel görüntüsüne bakmaya doyulmaz bu göl, insan ömrünü uzatan bir atmosfere sahiptir. Ayrıca Borçka Doğu Karadeniz bölgesinin en doğusunda, Gürcistan sınırında, yemyeşil bir alan, ucu bucağı ta ufuklarda inanılmaz bir manzaraya sahiptir.

Yeşilin her tonunun olduğu Şavşat bölgesi, yalnızca doğasıyla değil; kültürü ve tarihi birikimiyle de görülmeye değer bir yerlerden biridir. Şavşat’a gelince Serin havası ve yeşilin hakim olduğu yapısının yanı sıra yayla, birçok göle ev sahipliği ile de bilinen Arsiyan Yaylası, Karçal Dağları’nda yer alan Papart Vadisi, tarihi yapılardan biri olan Şavşat Kalesi, kültürel gezginlik olan Cevizli köyünde bulunan Tibeti Kilisesi ve uğrak noktası olan Karagöl Sahara Milli Parkı gezilmesi gereken yerler arasındadır.

Bir başka durak ise Maçahel’dir. Gürcüce olan ‘avuç içi’ anlamına gelen bu yer, yeşilin her tonunu içinde saklayan Gürcistan’a sınır olan ve Karadeniz’in Düşler Vadisi olarak bilinen bu bölgede, Gürcüceden başka bir dil bilmeyen yaşlılara rastlamakta ayrı bir güzellik.

Günübirlik Tur Programı

artvin gunubirlik turlar

 Artvin, Türkiye’de gezi rotasının ilk sıralarında yer alması gereken bir doğa harikası bir yerdir. Buraya düzenlenen günübirlik turlar ile Artvin’in uluslararası tescillenen doğal güzelliklerini görebilirsiniz. Ezgi Turizm olarak Artvin yaylalarını, tarih ve doğal güzelliklerini günübirlik tur programı ile keşfe çıkmaya hazır mısınız? Cevabınız evet ise; sizi de turlarımıza bekliyoruz.

Artvin Yaylalarını Kapsayan Konaklamalı Turlar

artvin gunbatimi

Artvin’de son dönemde yaşanılan ilgi artışı nedeni ile kaliteli konaklama tesislerinin artış göstermektedir. Özellikle yaz aylarında yöre halkı ile birlikte yaylalara çıkmayı planlayanlar, bu alanlarda çevreye zarar vermeden kurulmuş ayrıca Artvin’in geleneksel ev yapısını resmeden eski ahşap evlerde konaklama imkanına sahiptir.

Ülkemizin yeşil cenneti olarak bilinen Artvin’in el değmemiş güzelliklerini Ezgi Turizm’de yer alan tur programları ile gezebilirsiniz. İnternet sitesinde Artvin turları ile ilgili detaylı bilgileri paylaşan güvenilir turizm firması, seyahat etmeyi düşünen gezginler için şehirde gözlerden uzak fazla popüler olmayan ancak görülmesi gereken yerleri görebilirler

Resim
Resim
Resim
Resim
alt
alt
alt
alt
X