Anasayfa

Ara

Favori

Sepetim0

Giriş

(0)

Kapadokya ‘da Yapılacak Aktiviteler

Özet
:

Tarihi neredeyse milyonlarca yıl öncesine dayanan Kapadokya’nın sahip olduğu büyülü atmosfer, Kapadokya’yı sadece ülkemizin değil bütün dünyanın en değerli bölgelerinden biri haline getiriyor. Her sene binlerce turist bu eşsiz güzellikleri görmek için ülkemizden ve dünyanın dört bir köşesinden Kapadokya’ya geliyor. Kapadokya’da gezip görebileceğiniz birçok yerin yanı sıra katılabileceğiniz aktiviteler de bulunuyor. Bunlardan en çok tercih edileni ise balon aktivitesi. Kapadokya’nın ihtişamına bir de kuşbakışı bakmak istiyorsanız balon aktivitesine mutlaka katılmalısınız. Ayrıca bölgede çömlek atölyesi, fotoğraf çekimi, Atv safari ya da atlı safari gibi birçok farklı aktivite seçeneği de bulunuyor.

kapadokya

Kapadokya Gezisine Gittiğinizde Göreceğiniz Yerler

Kapadokya’nın bu ihtişamlı ve tarihi bölgelerini, yaşamınız boyunca mutlaka görmeniz gereken yerler listesine mutlaka eklemelisiniz. Her bir köşesi ayrı bir güzelliği barındıran Kapadokya’ya gittiğinizde etrafı peri bacaları ve vadiler ile çevrilmiş Göreme’yi, bölgenin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Çavuşin köyünü, binlerce yıldır akan Kızılırmak’ın ikiye böldüğü Avanos’u, sadece ülkemizin değil dünyanın harikalarından biri sayılan Ürgüp’ü ve Kapadokya’nın kültürel mirası olan peri bacalarını göreceksiniz.

kapadokya gün batımı

Kapadokya ‘da Fotoğraf Çekilecek Yerler

Kapadokya’ya adım attığınız andan itibaren tüm gördüğünüz güzelliklerin mutlaka fotoğrafını çekmek isteyeceksiniz. Çünkü Kapadokya’nın her bir köşesi muhteşem kareler yakalayacağınız detaylar ile dolu. Öyle ki bölgeye sadece fotoğraf çekimi için bile gelenler bulunuyor. Kapadokya’da balona binerek bölgenin dokusunu yakalayan fotoğraflar çekebilirsiniz. Çarşılarında geleneksel kilimlerin arasında otantik kareler yakalayabilir, Uçhisar, Üç Güzeller ve Orta Hisar Kalesi ‘nde muhteşem görüntülerin fotoğraflarını çekebilirsiniz. Kapadokya’nın gün batımı da muhteşem fotoğraflar yakalayacağınız bir manzara ortaya çıkarıyor.

Ezgi Turizm olarak bu yazımızda Kapadokya’da yapılacak aktiviteler, Kapadokya gezisine gittiğinizde göreceğiniz yerler ve Kapadokya’da fotoğraf çekilecek yerler hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız faydalı bir yazı olmuştur. Siz de Kapadokya’nın eşsiz doğal güzelliklerini gezmek, görmek ve muhteşem fotoğraflar çekmek isterseniz sitemizde bulunan Kapadokya Turu seçeneklerin mutlaka göz atmalısınız. Tur ve Konaklama seçenekleri ile ilgili daha detaylı bilgi için sitemizde bulunan iletişim kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Resim
Resim
Resim
alt
alt
alt
X