Bilgi İçin

Anasayfa

Ara

Favori

Sepetim0

Giriş

(0)

Kapadokya ‘da Unutulmaz Balon Turu

Özet
:

Her sene sadece ülkemizden değil dünyanın her köşesinden turistleri kendisine çekmeyi başaran Kapadokya, ülkemizin en önemli turizm cennetleri arasında yer alıyor. Tarihi milyonlarca yıl öncesine dayanan Kapadokya ‘ya gelen birçok turistin bölgede en çok gerçekleştirdiği aktivitelerden biri ise balon turu. Kapadokya’nın sahip olduğu peri bacalarını, eşsiz güzellikteki vadilerini, kilise ve manastırları ile bölgenin doğal güzelliğini kuşbakışı görmenizi sağlayacak balon turu hayatınız boyunca unutamayacağınız bir deneyim yaşamanızı sağlıyor.

Peki bu unutulmaz deneyimi yaşayabilmek için en iyi zaman hangisi, balon turuna kaç kişi katılabilir? Yazımızda bütün bu sorular hakkında detaylı cevaplar vermeye çalışacağız. Ayrıca balon turu satın alabileceğiniz firmalar ve fiyatlandırma hakkında bilgiler de yazımızın devamında.

Balon Turu İçin En İyi Zaman

Kapadokya Balon Turu

Kapadokya’ya gittikleri zaman balon turuna çıkmak isteyenlerin en çok merak ettiği soruların başında balon turu için en iyi zaman hangisi sorusu geliyor. Aslında Kapadokya’da balon turları yılın her ayında yapılabiliyor. Önemli olan ise hava şartlarının balonun uçabilmesi için elverişli olması. Çünkü hava şartlarının balonun uçması için elverişli olmadığı günlerde balon turu şirketleri balon turunu iptal etmek zorunda kalabiliyor. Havanın balon turu için en uygun olduğu zamanlar ise genellikle ilkbahar, yaz ve sonbahar mevsimlerinde oluyor. Ayrıca balon turu yaparken aşırı terlemek ya da aşırı üşümek istemeyenler için de özellikle ilkbahar ve sonbahar mevsimleri çok daha uygun oluyor.

Balon Turuna Kaç Kişi Katılabilir

Kapadokya Balon Turu

Kapadokya balon turları hakkında en çok merak edilen bir diğer soru ise balon turuna kaç kişi katılabilir sorusu. Kapadokya’da düzenlenen balon turlarında katılabilecek kişi sayısı farklılık gösterebiliyor. Çünkü farklı balon tipleri mevcut. Ancak en çok tercih edilen balon tipleri üzerinden bilgi verecek olursak bir balona 20 ile 28 kişi binebiliyor. Balonun sepet kısmı 4 kısımdan oluşuyor ve bu bölümlere genellikle maksimum 5 kişi binebiliyor. Daha az kişi ile binmek isteyenler için ise 10 veya 12 kişilik balon seçenekleri de bulunuyor.

Balon Turu Satın Alabileceğiniz Firmalar ve Fiyatlandırma

Kapadokya Balon Turu

Kapadokya’ya vardığınızda balon turu oldukça popüler bir aktivite olduğu için balon turu satın alabileceğiniz birçok farklı firma bulunuyor. Fiyatlar ise seçeceğiniz balon tipine, verilen hizmetin kalitesine ya da gittiğiniz mevsime göre değişkenlik gösterebiliyor.

Ezgi Turizm olarak bu yazımızda Kapadokya’da unutulmaz balon turu ile ilgili balon turu için en iyi zaman, balon turuna kaç kişi katılabilir ve balon turu satın alabileceğiniz firmalar ve fiyatlandırma hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız faydalı bir yazı olmuştur. Siz de Kapadokya’nın eşsiz doğal güzelliklerini gezmek, görmek ve muhteşem fotoğraflar çekmek isterseniz sitemizde bulunan Kapadokya Turu seçeneklerimize mutlaka göz atmalısınız. Tur ve Konaklama seçenekleri ile ilgili daha detaylı bilgi için sitemizde bulunan iletişim kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Resim
Resim
Resim
Resim
alt
alt
alt
alt
X