Anasayfa

Ara

Favori

Sepetim0

Giriş

(0)

Gito Yaylası Turu ve Konaklama

Özet
:

Karadeniz Bölgesi, eşsiz güzelliği ve muhteşem havası ile yılın 4 mevsiminde de tercih edilen turizm merkezlerinin başında geliyor. Tatil yapmak isteyenler yemyeşil doğanın ve temiz havanın tadını çıkarmak için Karadeniz’de bulunan yaylaları sıklıkla tercih ediyor. Karadeniz Bölgesi’nde özellikle Rize’de bulunan yaylalar tercih ediliyor.

Gito Yaylası, bulutların üzerinde olduğunu hissettiren; mavi ile yeşilin buluştuğu eşsiz manzarasıyla gezginlere ev sahipliği yapıyor. Endemik bitkilerle dolu ormanı, el değmemiş doğallığı ve zaman zaman sisli havası ile doğa tatili sevenlerin mutlaka gitmesi gereken yerlerden birisidir. Siz de Gito Yaylası’ndaki muhteşem güzellikleri keşfetmek ve bol oksijenli temiz havayı ciğerlerinize kadar solumak istiyorsanız, Ezgi Turizm’in Karadeniz Yayla Turları tam size göre.

Gito Yaylası Nerede?

Gito Yaylası, Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı olan Çat vadisinde bulunur. 2100 metre yüksekliğine sahip olan bu yaylaya gitmek için özel aracınızı tercih ediyorsanız, zorlu bir yola hazırlıklı olmanız gerekir. Zil Kale’den sonra başlarda düz seyreden yol giderek eğim kazanmaya başlayacaktır.

Karadeniz Yaylaları

Görülecek Yerler ve Konaklama İmkanı

Gito Yaylası, hayvancılıkla uğraşan kişilerin genellikle yaz aylarında gittiği bir yerdir. Bu nedenle genel olarak gezginlerin tercih ettiği sakin bir yayladır. Şehirden uzaklaşmak amacıyla tatil yapmak isteyenler bu bölgeyi mutlaka ziyaret etmelidir. Genellikle sabah saatlerinde belirgin şekilde ortaya çıkan bulut denizi görülmesi gereken şeylerin başında gelir. Gito Yaylası eteğindeki çam ormanlarında ve halıya benzer yemyeşil çimeninde fotoğraflar çekerek anılarınızı biriktirebilirsiniz. Gito Yaylası’nda çok sayıda endemik bitki bulunur. Rehberinizle birlikte bu bitkileri keşfedebilirsiniz.

Yayla turlarında Gito Yaylası ile Karadeniz’in el değmemiş, harika manzaralarına sahip birçok yaylayı gezme fırsatını elde edersiniz. Gezerken enfes Karadeniz yemeklerini tadıp en iyi manzaralarda sıcacık çayınızı içebileceksiniz. Karadeniz turlarında gün içerisinde gidilmesi planlanan yerlerde gidildikten sonra akşam vakitlerinde konaklama için otellerinize ulaştırılırsınız.

Yayla turları ile daha fazla bilgi almak için diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz. Ezgi Turizm, pek çok farklı tur seçeneğiyle her bütçeye uygun geziler gerçekleştiriyor. 16 kişilik özel araçlarla sağlanan bu gezilerde transfer imkânı da bulunmakta. Oldukça ekonomik ve konforlu turlarımızı incelemek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Resim
Resim
alt
alt
X