Anasayfa

Ara

Favori

Sepetim0

Giriş

(0)

Bulutlara Dokunacağınız Badara Yaylası

Özet
:

Karadeniz bölgesi sahip olduğu yaylalar ile sadece ülkemizin değil dünyanın da eşsiz doğal güzelliklerini içerisinde barındıran bölgelerden biridir. Her yıl binlerce hatta milyonlarca yerli ve yabancı turist bu yaylaları görmek için Karadeniz bölgesine geliyor. Her bir yaylası ayrı bir muhteşem güzelliğe sahip olan Karadeniz yaylarından biri de bulutlara dokunacağınız Badara Yaylası.

Badara Yaylası, Rize’nin Pazar ilçesinin Hemşin beldesi ile Çamlıhemşin ilçe sınırlarının tam kesiştiği noktada yer alan 1850 rakımlı bir yayla. Gito Yaylasına komşu olan Badara Yaylası henüz Gito Yaylası kadar popüler olmadığı için Gito Yaylası ile kıyaslandığında çok daha sessiz ve sakin. Badara Yaylası’nı bu yüzden genellikle doğa ile iç içe sakin bir tatil geçirmek isteyenler tercih ediyor.

Badara Yaylası Konaklama Olanakları

Badara Yaylası

Karadeniz ‘in sakin ve gelişmekte olan yaylalarından biri olan Badara Yaylası’nda konaklama seçeneği olarak şimdilik sadece bir dağ evi bulunuyor. Ayrıca yaylada aynı zamanda kamp alanı olarak da ziyaret edenler içinde kamp kurabilecekleri alanlar bulunuyor. Badara Yaylasını görmek ancak konaklama yapmayı düşünmeyenler için ise düzenlenen günübirlik turlar bulunuyor. Ezgi Turizm düzenlediği birçok yayla turunda manzarası ile eşsiz bir güzelliğe sahip olan Badara Yaylası’na da yer veriyor.

Badara ’ya Nasıl Gidilir?

Badara Yaylası

Badara Yaylası Rize Merkez’e 109 km uzaklıkta, Çamlıhemşin ilçe merkezine ise 42 km mesafede. Toplu taşıma ile gitmek maalesef mümkün değil. Kendi aracınız ile gitmek isterseniz iki yol üzerinden Badara Yaylası’na ulaşabilirsiniz. Birinci yol Çat yaylası istikametinde Zilkale ile devam eden ve Badara Yaylasına ulaşan yol, diğeri ise Pazar- Hemşin yolu üzerinden Badara Yaylasına ulaşan yol.

Ezgi Turizm olarak bu yazımızda Badara yaylası ile ilgili konaklama olanakları ve Badara’ya nasıl gidilir konuları hakkında kısa bilgiler vermeye çalıştık. Umarız faydalı bir yazı olmuştur. Eğer siz de Karadeniz Turu ile Karadeniz’in eşsiz güzelliklerinin tadını doyasıya çıkarmak istiyorsanız sitemizde bulunan tur programlarına göz atabilirsiniz. Detaylı bilgi ve rezervasyon için sitemizde bulunan telefon numarasından veya iletişim kısmından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Resim
Resim
Resim
alt
alt
alt
X