Anasayfa

Ara

Favori

Sepetim0

Giriş

(0)

Sevdaluk Köprüsü 'nün Hikayesi

Özet
:

Karadeniz’in eşsiz manzarasının yer aldığı ve Karadeniz’in kendisine has kültürünü yansıtan diziler ve filmler Karadeniz’in herkes tarafından keşfedilmesini sağlamıştır. Bu dizilerde ve filmlerde Karadeniz’in güzelliklerine şahit olanlar ise Karadeniz’e olan ilginin artmasına neden olmuşlardır. Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Şenyuva Köyü’nde çekilen Sevdaluk dizisi de bu bölgenin doğal güzelliklerini izleyiciler ile buluşturmuştur. Dizi yayınlandığı andan itibaren özellikle Şenyuva, Çinçiva ya da diziden sonraki adı ile Sevdaluk Köprüsü büyük ilgi görmeye başlamıştır.

6 aylık bir çalışmanın ve büyük bir bütçe ile çekilen Sevdaluk dizisi Erdal Özyağcılar ve Demet Akbağ gibi iki ünlü oyuncu ile izleyiciler ile buluşmuştur. Dizide Çamlıhemşin ve Şenyuva Köyü’nün sahip olduğu eşsiz manzara eşliğinde karakterlerin yaşadığı aşk hikayeleri aktarılmıştır. Dizinin çoğu sahnesinin çekildiği Şenyuva Köprüsü ise zamanla herkes tarafından Sevdaluk Köprüsü olarak anılmaya başlanmıştır. Dizinin final yapmasına rağmen günümüzde birçok kişi hala Sevdaluk dizinin çekildiği köprüyü ve etrafındaki doğal güzellikleri görmek için Sevdaluk Köprüsü’ne gelmektedir.

Sevdaluk Köprüsü

Sevdaluk Köprüsü Yol Tarifi

Sevdaluk Köprüsü olarak bilinen Şenyuva Köprüsü ya da lazca adı ile Çinçiva Köprüsü Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde yer almaktadır. Buraya ulaşmak için öncelikle Çamlıhemşin’e geçmelisiniz. Çamlıhemşin ile Şenyuva Köyü’nün arası ise 9 kilometre uzaklıktadır. Aracınız ile buraya ulaşabileceğiniz gibi düzenlenen turlar ile de Sevdaluk Köprüsü’ne ulaşabilirsiniz.

Sevdaluk Köprüsü ‘nü Görmek İçin Hangi Tura Katılabilirsiniz?

Sevdaluk Köprüsü’nü görmek için:

Seçeneklerine katılabilirsiniz.

Sevdaluk Köprüsü

Ezgi Turizm olarak bu yazımızda sevdaluk köprüsü hikayesi, sevdaluk köprüsü yol tarifi ve Sevdaluk Köprüsü’nü görebileceğiniz turlar hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız faydalı bir yazı olmuştur. Siz de Karadeniz’in eşsiz doğal güzelliklerini gezmek ve görmek isterseniz sitemizde bulunan tur seçeneklerin mutlaka göz atmalısınız. Tur ve Konaklama seçenekleri ile ilgili daha detaylı bilgi için sitemizde bulunan iletişim kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.


 

Resim
Resim
Resim
alt
alt
alt
X