Rize Günübirlik Turlar rizetours.ucakbiletiuygunal.com> google.com, pub-1222414756863817, DIRECT, f08c47fec0942fa0
91579

Trabzon Rize çıkışlı Otobüsle Kapadokya Konya Turu

ResimTRABZON BÖLGE MÜDÜRÜ

AHMET EYÜBOĞLU  05324614559

 

1. GÜN: RİZE - TRABZON - HAREKET
 

Değerli konuklarımız , Perşembe günü akşam saat 18:00'ı gösterdiği an Rize'den 
Nevşehir  - Ürgüp'e seyir ediyoruz. Uygun molalar eşliğinde sabahın ilk saatlerinde balonların havalandığı dakikalarda muhteşem görüntü şöleniyle Nevşehir Ürgüp'e varıyoruz.


 

2. GÜN: Ürgüp - Çavuşin - ÜçGüzeller Peri Bacaları - Paşabağ - Onyx Taş Atölyesi - Avanos

 

 

Değerli misafirlerimiz, Sabah 07:00’de konaklama yapacağımız Mustafa Otel’de kahvaltı yaparak turumuza başlıyoruz. Kahvaltıdan sonra saat 09:00 gibi kokartlı rehber eşliğinde gezimize başlıyoruz. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Asmalı Konak dizisinde kullanılan konağı panoramik olarak görerek Kapadokya`nın lezzetli şaraplarını tatmak için Turasan Şarap Fabrikasına uğruyoruz. Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya`nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Sonrasında bölgenin en yüksek noktası konumunda bulunan Uçhisar Kalesi`ni panoramik olarak görerek Avanos`a hareket ediyoruz. Onyx Taş Atölyesinde taşların özellik ve işlenişlerine dair bilgiler alıp, Çavuşin Ören Yerini ziyaret ediyoruz. Çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ`da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Mola sonrasında akşam yemeği ve konaklama için otelimize gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile yemek sonrası bu turun olmasa olmazlarından, yöreye özgü Türk Gecesine (Kuzu Gecesi) gidiyoruz. (Ekstra 95,00 TL)

 
Sabah Kahvaltısı: Konaklama Yapacağımız Mustafa Otel’de olup Tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Uranos Restaurant: Set Menü Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Mustafa Otel 4****
Rota : Rize – Trabzon – Ürgüp (730 Km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 730 Km
Otele Giriş Saati: 07:00 Kahvaltı için girilecektir. Odalara giriş akşam yapılacaktır.
 

3.GÜN:  Avanos-Dervent Vadisi  - Derinkuyu Yeraltı Şehri 

 

 

 

 

Değerli misafirlerimiz, Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında, İlginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisi ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos`a gidiyoruz. Avanos`ta Kızılırmak`ı görüp, Kızılırmak'ın çamurundan yapılan çanak-çömleklere dair bilgi alıyoruz. Alacağımız öğle yemeğinin ardından ilk durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri (Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Özkonak Yeraltı Şehri)'ni geziyoruz.  buradan Konya’ya doğru yola çıkıyoruz. Konaklama otelimiz olan Dedeman KONYA  Otel 5***** yerleşiyoruz.

 
Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Han Restaurant: Açık Büfe Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Konaklama Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Konaklama: Konya DEDEMAN  5*****
Rota: Bölge içi geziler (80 km) Nevşehir – Konya (230 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 310 Km

 
4.GÜN: MERAM BAĞLARI – ALAATTİN TEPESİ - KONYA

 

 

 

 

Sabah saat 08:00 Otelde aldığımız kahvaltı sonrası Hazreti Mevlana'nın "Gel, Gel, Ne olursan Ol Gel!" çağrısına uyarak geldiğimiz Konya şehrini gezmeye başlıyoruz. İlk olarak, Sultanu'l Ulema yani Âlimlerin Sultanı olan Hz Mevlana'nın Sandukasının da bulunduğu Mevlana Müzesi'ni geziyoruz. Ney sesi eşliğinde Hz. Mevlana ve babası Baha'uddin Veled'in Sandukası, Yavuz Sultan Selim Şadırvanı, Gümüş Kafes, Nisan tası, El yazmaları, Sakal-ı Şerif, Kutsal Emanetler, Tasavvufi Çalgılar, Değerli halı ve kilimler, Horasan Erenleri ve Çelebi Mezarları,  Aşevi ve Derviş evini görüyoruz. Ardından Sultan Selim Camii, Üçler mezarlığı ve Şerafettin Caminin yanından Şems-i Tebriz i Türbesi ve Camiini geziyoruz. Konya'nın ünlü mutfağının tadına bakmak için otantik restoranımızda alacağımız öğlen yemeği (ekstra) sonrasında Selçuklu Sultanı II. İzzettin Keykavus  zamanında Mimar Emir Celalettin Karatay tarafından 1251 yılında yaptırılan günümüzde Karatay Cini eserleri Müzesi olan Karatay Medresesi'ni geziyoruz. 1264 yılında, II. Izzeddin Keykavus devrinde vezir Sahip Ata Fahreddin Ali tarafından, Hadis ilmi öğretilmek üzere inşa ettirilmiş İnce Minare Müzesi (Darü-l Hadis) ve şehrin merkezinde bulunan ve birçok tarihi eserin içinde bulunduğu şehrin simgelerinden birisi olan Alaaddin Tepesi, Alaaddin Camii, Selçuklu Sarayı (Selçuklu köşkü) kalıntısı gezileri yapıyoruz. Ardından Mevlana'nın sık sık gittiği ve Konya'nın ünü dünyaya yayılmış mesire yeri olan Meram Bağları gezisini yapıp  Rize’ye dönüş yolculuğuna başlıyoruz


Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Han Restaurant: Açık Büfe Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Yol Üstü Mola Tesisimizde Ekstra Olarak Alınacaktır.
Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.
Rota: Aksaray – Konya (151 Km), Konya -  Rize Bölge içi geziler (961 Km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 1112 Km


 

 

 

 

 

 

 

İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ: Tura Çıkış  Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 35 TL’dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 50 TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.
 
1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

 
TÜRK GECESİ
Kapadokya bölgesine has olan, kayanın içine oyma olarak yapılmış otantik mekânlarda gerçekleştirilen eğlencede, ülkemizin her yöresine ait halk dansları sergilenmekte ve oryantal sahne almaktadır. Çeşitli müzik gösterilerine, animasyonlara ve eğlencelere de yer verilen gecede sınırsız yerli alkollü ve alkolsüz içecek ve onlara uygun mezeler ikram edilmektedir.Karakuş, Uranos ya da Harmandalı Restaurant'da gerçekleştirilecek Türk Gecesinin fiyatı Kişi Başı 95 TL’dir.
 
BALON TURU
Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 60 – 75 dk arası sürecek turumuz otelinize transferimizle son buluyor. Sabah saat 5 civarı, araçlarımız, siz saygıdeğer konuklarımızı otelinizden alarak kalkış alanına getirir. Balonlar yerde uçuşa hazırlanırken, konuklarımız açık büfe hafif bir kahvaltı yaparlar. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gündoğumuna yakın uçuşa başlarlar. Uçuş yaklaşık 1 saat sürer. Uçuş süresince balonumuz ile yaklaşık 1000 feetlik yüksekliğe çıkarak konuklarımıza güneş doğumunu izleme fırsatı verir. Ayrıca vadi içlerine girerek peribacalarını ve vadi manzaralarını seyretme, fotoğraf çekme ve video kaydı imkânı sunar. Uçuş sonunda konuklarımız için şampanyalı bir kutlama yapılır. Ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası verilecektir. Tüm balon uçuş macerası yaklaşık 3 saat sürmekte olup, sabah 8 civarında konuklarımız tekrar konakladıkları otellerine veya gezi noktasına bırakılacaktır.

 

ATV TURU
GDL Tour firmasından hizmet alıyoruz. Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 45 - 60 dk arası sürecek turumuz otelimize transferimizle son buluyor. Sabah saat 5 civarı, araçlarımız, siz saygıdeğer konuklarımızı otelinizden alarak kalkış alanına getirir. Burada alacağımız hafif bir kahvaltının ardından ATV araçlarımıza binerek otobüslerle ulaşılamayan vadi içlerine giriş sağlanır ve enfes manzaraların fotoğraflanması sağlanır. ATV turumuzda yoğun olarak girilen vadiler; Aşk Vadisi, Keşişler Vadisi gibi etkileyici vadiler olacaktır. ATV turumuzun fiyatı kişi başı 150 TL’dir.

 
BÖLGEDEKİ ALIŞVERİŞ YERLERİMİZ
Onyx Taşı İçin Sayan Onyx Taş Atölyesi, Çanak Çömlek İçin Chez Ali Çömlekçilik veya Hisar, Şarap İçin Turasan Şarapları
 
GECE TURLARI
Gece Turları ve Diğer Ekstra Turlar; Tüm Gece Turları Ekstra Olup Katılıma ve Kişi Sayısına Bağlı Olarak Gerçekleştirilir.
 

İKLİM
Bölgenin çevresi yüksek dağlarla çevrili olduğundan, denizlerin nemli ılıman havası bölgeye sokulamaz. 
Bu nedenle bölgede, yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve kar yağışlı karasal iklim hâkimdir. Bölgede, doğuya doğru gidildikçe yüksekliğin artmasına bağlı olarak karasallık derecesi artar ve kış sıcaklıkları çok düşük değerlere ulaşır. İç Anadolu, ülkemizin en az yağış alan bölgesidir. Ortalama yağış 400 mm civarındadır. Bölge, en fazla yağısı ilkbahar aylarında sağanak halinde alır. En kurak mevsim yazdır. Yazların kurak olması ve yaz kuraklığının erken başlaması sebze türü bitkiler üzerinde olumsuz etki yapar. Bölgenin ve ülkemizin en az yağışlı yeri Tuz Gölü çevresidir(320 mm) .Yağışların azlığı bölgenin deniz etkisine kapalı olmasından kaynaklanmaktadır. Denizden gelen nemli hava kütlesi, nemini, dağların denize bakan yamaçlarında yağış halinde bırakır. İç Anadolu Bölgesi'ne doğru eserken artık kurudur.

OTOBÜSLER
MERCEDES TRAVEGO & TOURISMO: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.
 
MAN FORTUNA: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.
 
TEMSA SAFIR / MARATON: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.
 
MIDIBUSLER
ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
 
NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
 
TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
 
MINIBUSLER
MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
 
WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
 
NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.
 
TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.