https://www.rizetours.com/ rize turları

Anasayfa

Ara

Favori

Sepetim0

Hesabım

(0)
Kategoriler

Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece

Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece

Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece

7.500,00 ₺ 8.500,00 ₺

%11 İNDİRİM
Stokta var.
Ürün Bilgisi:

Ülkemizin cennet diyarı Karadenizin cennet yeşili doğası içerisinde sizlere özel VIP 4*4 araçlarımız ile rüya gibi bir karadeniz balayı tatili geçirmeye varmısınız ?

Her anı dolu dolu ve hayatınızda hiç unutamayacağınız hatıraları Kaçkar Dağları Milli Parkında yaşayacaksınız.

Yeşilin binbir tonu içersinde, bol olsijenli yaylalarda, kendisne özel tuvalet banyosu içinde olan yayla evlerinde ve ya balayı bungalowlarında konaklayacak; her gününüzü doya doya geçireceksiniz. 

Kendinizi evinizde hissedeceğiniz bir balayı geçirmek istiyorsanız bu programımız tamda size göre...

Tur boyunca Havalimanı ya da otogardan alınarak Karadeniz Bölgesinin arazi şartlarına uygun VIP 4x4 araçlar ile gezeceksiniz. Araç sürücümüz hem rehberliğinizi yapacak, hemde gzel hatıralarınızı resimleyecektir. Hiç unutamayacağınız balayı ve karadeniz turu sizi bekliyor.

 

1. GÜN : HAREMTEPE (ÇEÇEVA) KÖYÜ - FIRTINA VADİSİ - ŞENYUVA KÖYÜ (ÇİNÇİVA) - SAL VE POKUT YAYLASI

Karadeniz Balayı turumuz Trabzon ya da Rize'de başlayacak olup; uçakla gelen misafirlerimizi Trabzon Havalimanından, otobüslerle gelen misafirlerimizi otogarda size özel 4*4 araçlarımızla karşılamaktayız. Balayı Turumuza katılacak misafirlerimizle istediğiniz saatte buluşarak turumuza başlıyoruz. İlk olarak Rize'nin Çayeli ilçesinde bulunan Haremtepe (Çeçeva) Köyüne çıkıyoruz. Burası çayı ile meşhur olup Rize'nin en güzel çay bahçelerinden biri olup medyda gördüğünüz çay bahçesi reklamları bu köyde çekilmektedir.

Ardından yolumuza devam edip Fırtına Vadisine girerek Vadi üzerinde kahvaltı molası veriyoruz. Burada dileyem misafirlerimiz Fırtına deresi üzerinde Zipline hesecanı yaşayabilirler. Çamlıhemşin ilçesinden geçip Çat Vadisinde bulunan  eski adı çinçiva olan Şenyuva Köyüne varıyoruz. En son Sevdaluk dizisi olmak üzere birçok TV filmi burada çekilmiştir. Ayrıca Fırtına Vadisi üzerinde olan Osmanlı yapımı tarihi taşkemer köprüleri en güzelllerinden biri olan Çinçiva Köprüsü burada bulunmaktadır. 40 Metre uzunluğunda 20 metre yüksekliğindeki Şenyuva Köprüsünüm kemer kısmı düzgün kesme taş, ayakları ise moloz taş kullanılarak inşa edilmiştir. Köprünün yapım tarihi 1696 olarak belirtiliyor. Şenyuva'dan ayrılıp zorlu bir yolu olan fakat manzarasıyla son yıllarda en çok ilgi gören bir yayla olan Pokut Yaylasına ve Tam Karşısında bulunan Sal Yaylasına doğru yola çıkıyoruz. İlk önce Sla Yaylasına uğrayıp öğle yemeği molası veriyoruz. Sal yaylası içerinde araç yolu yapılmayan doğallığını hala koruyan bir yayla.  Ardından Orman içerinde güzel bir patika yoldan 20 dakikalık doğa yürüyüşü ile 2032 rakımlı Pokut yaylasına geçiyoruz. İsmi Ermenive Rüzgar Alan VAdi anlamına gelen Pokut Yaylasının güney sırtında yer alan yerleşim alanları, bulutların üzerinde resmedilmiş sıralı evler gibi tablo şeklinde görüntüsü güzel bir manzara keyfi yaşama fırsatı veriyor. Pokut Manzarası eşliğinde tulumcumuz ve rehberimiz ile birlikte harika bir tulumla horon oynuyoruz. Ardından Pokut'un tepe noktasına çıkıp harika bir gün batımı izliyoruz. Günbatımından sonra aynı patika yoldan dönerek Sal Yaylasına oradanda konaklama yapavağımız Fırtına Vadisi üzerindeki Bungalow'umuza geliyoruz.

Konaklama : Fırtına Vadisi Üzerinde Bungalow

2. GÜN : ZİLKALE - GİTO YAYLASI - BADARA YAYLASI - PALAVİT ŞELALESİ -ŞİMŞİR ORMANI

Sabah Kahvaltımızı Bungalowumuzda doğal olarak aldıktan sonra Çat Vadisine girerek Vadi boyunca devam ederek Zilkale'ye ulaşıyoruz. Denizden 750 metre, Çat Deresinden de yaklaşık 100 metre yükseklikteti, görkemli manzarasıyla geken ziyaretçileri etkilemeyi başaran kale, doğa ile başbaşa bulunduğu konum itibariyle adeta bir kartal yuvasını andırmaktadır. Zilkale'den ayrılıp manzaralı bir yoldan süzüle sğzğle giderek Gito yaylasına ulaşıyoruz. Gito Çamlıhemşin ilçenine bağlı 2100 metre yükseklikteki bir yayladır. Kito yaylası esasında adı olsada yaygın olarak Gito olarak adlandırılmaktadır. Son yıllarda artık tüm yaylalarda kurulan salıncaklardan bir tanesi de burada... Bulutların içerisinde geçercesine havalanan salıncak fotoğrafları çekebilirisiniz. Ardından rotamızı Badara Yaylasına çeviriyoruz. Badara yaylası 1860 Metre yükseklikte bulunan küçük ama güzel bir hemşin yaylasıdır. Doğal yayla Yaşamı ve kültürü hala devam eden bir yayladır. Öğle yemeğimizi yaylada hizmet veren dağ evinde yöresel yemeklerle alıyoruz. Tulum ile horon burada da bizleri karşılıyor. Bugünümüzün son durağı olan Şimşir Ormanı, çapları 320 Cm ve boyları 8 metreeyi bulmam şimşir ağaçları ile dünyada tek olarak kabul ediliyor. Türkiyede Rize ve Kastamonuda birkaç Şimşir Ormanı bulunmaktadır. Rize'de bulunan Şimşir ağaçları 300 Yıldan yaşlı olduklarıtahmin edilmektedir. Buradan ayrılırken dönüş yolundan Rize'nin Debisi en yüksek şelalelesi olan Palovir Şelalesine çıkıyoruz. Gür bir orman içindeki bu şelale yaklaşık 15 metre yükseklikten akmaktadır. Dolu dolu geçen günümüzü bitirdikten sonra konaklama için vadis üzerinde bulunan bungaluvuma geçiyoruz. 

Konaklama : Fırtına Vadisi Üzerinde Bungalow

3. GÜN : TAR DERESİ - BULUT ŞELALESİ - AYDER YAYLASI - AVUSOR YAYLASI - HUSER YAYLASI

Sabah kahvaltımızın ardından bugünde dolu bir programımız olacak... İlk önce Vadi boyunca ileriliyor Çamlıhemşin'e geçip oradan Ayder Yaylası yolu üzerinde bulunan Tar Deresine ve Bulut Şelalesine doğru ilerliyoruz. Belli bir mesafeden sonra yola sadece yaya olarak devam edebiliyoruz. 15-20 dakikalık Tar Deresi boyunca bir yürüyüşten sonra şelaleye bvarıyoruz. Şelale 3 kademeli olmakla birlikte yaklaşık 250 metre yükseklikten dökülmektedir. Tar Deresi Bulut Şelalesi ülkemizdeki en yüksek rakımdan dökülen şelale olma özelliğibne sahiptir. Ardından Rizenin tanınan en meşhr yaylalarından olan Ayder Yaylasına Varıyoruz. Çok fazla ilgi görmesinde dolayı zamanla bir çok otel ve benzeri konaklama işletmeleri açıkması sonucu doğal yapısı etkilensede Ayder Hala görülmeye değer bir yayladır. Ayder'de öğle yemeği molası verip aracımızla yol kenarında fotoğraflayabileceğimiz gelintülü şelalersinde duruyoruz. Ardından Avusor Yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Dere kenarında virajlı yollardan kıvrıla kıvrıla yaylaya varıyoruz. Avusor'a varır varmaz insana başka bir dünyaya geldiğini hissettiren yaylalardan bir tanesi. 2300 rakımda bulunan yayla kaçkar dağları manzarası ile ziyaretçilerini büyülüyor. Sonrasında günbatımı ve bulut denizi izlemek için Huser Yaylasına gidiyoruz. Son yıllarda bulut denizi manzarası ile ünlenen Huser Yaylasında Bulut Denizi oluşursa hiç unutamayacağınız bir gün batımı sizleri bekliyor. Burada kurulan salıncakta bulutların üzerinde salıncak keyfi yapabilir,yine zirvede bulunan kayıkla bulutlara yelken açabilirisiniz. Gün batımının ardından konaklama tesissimize dönüyoruz. 

Konaklama : Fırtına Vadisi Üzerinde Bungalow

4. GÜN : ARHAVİ ÇİFTE KÖRÜLER - MENÇUNA ŞELALESİ -ARTVİN BORÇKA KARAGÖL 

Konaklama Tesisisimizde alacağımız kahvaltı ardında 09:010 da gezimize başlıyoruz. İlk durağımız olan Arhavi Çifte Köprü Resmi kayıtlarda 18. YY da yapılan bir köprü densede yaklaşık 650-700 yıllık bir köprü olduğu sanılmaktadır. Moloz taş ve kesme taşlardan inşa edilmiştir. Tümüyle merkez kaç kuvvetiyle hesap edilerek çok hassas dengeler üzerinde kurulmuş bir köprüdür. Burada verdiğimiz ufak bir molanın ardından mençuna çelalesine doğru devam ediyoruz. Araç yolunun bitiş noktasında aracımızı parkederek asma köprüden geçip patika yoldan devam ederek 25-30 dakika süren yürüyüş ardından o muhteşem Mençuna Şelalesine varıyoruz. Mençuna çelalesi yüksekliği yaklaşık 30 metre olup ülkemizin en yüksek şelalerinden biridir. Doğasıyla ziyaretçileri kendine hayran bırakan mençuna şelalesi Arhavi ilçesinin en çok ziyaret edilen yerlerindendir. Ardından Arvin borçla Karagöl'e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde öğle yemeği molası verip yaklaşık olarak 1.5 saatlik bir yolculuktan sınra Borçka Karagöl'e varıyoruz. Dünyanın en güzel göllerinden birisi olan Borçka Karagöl Klaskur Yaylasının yakınlarında oluşan bir toprak kayması sonucunda oluşmuştur. Gölün üzerinde yeralana plartforma çıkıp harika manzaralarımn olduğu fotoğraflar çekebilirsiniz. Gölün etrafını 30 dakikalık bir yürüyüş ile gezdikten sonra tulum ile horon oynadıktan sonra günümüzü tamamlayarak konaklama tesisismize doğru yola çıkıyoruz. 

Konaklama : Fırtına Vadisi Üzerinde Bungalow

5. GÜN : RİZE BEZİ - KİREMİTLİ KÖPRÜ - AT ÇİFLİĞİ - UZUNGÖL- ÇAY FABRİKASI ZİYARETİ

Sabah Kahvaltısından sonra son günümüz olan turumuzun 5. gününe başlıyoruz. İlk önce yöresel alışveriş yapabileceğimiz ve hediyelik eşyalar alabileceğimiz Rize Bezi, Sürmene Bıçakcıları ve Çay Fabrikalarına uğruyoruz. Ardından Trabzon uzungöl yolu üzerinde bulunan Kiremitli Köprü ve Çaykara At Çiftliğine uğruyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz ata binerek tur atabilirler. Yolumuza devam edip Trabzon'un meşhur Tatil beldesi Uzungöl'e ulaşıyoruz. Deniz seviyesinden 1090 metre mesafede bulunan Uzungöl Dik yamaçları ve muhteşem doğa örtüsü ile doğa tutkunlarını büyüleyen bir yer. Bu muhteşem manzarayı daha güzel görebilmek için Uzungöl Seyir Tepesine tırmanıyor burada öğle yemeği molası verirken bolca fotoğraflar çekme fırsatımız oluyor. Yemeğimizin ardından Uzungöl yapay Şelalelerini de ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından Otobüzle gidecek  misaiflrerimizi Terminale, uçakla gidecek olan misafirlerimizi Havalimanına bırakıyoruz. Turumuz katıldığınız için teşekkür ediyor başka bir Ezgi turizm Organizasyonunda buluşmak üzere iyi yolculuklar diliyoruz. 

 

Karadeniz Balayı 2021

5 Gün Boyunca 4*4 Araç Gezileri
Seyahat Sağlık Sigortası
Sabah Kahvaltısı
Havalimanı Transferleri
Öğle Yemekleri
Akşam Yemekleri
Kişisel Harcamalar
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
Karadeniz Rüya Vip Balayı 5 Gün 4 Gece
X