Anasayfa

Ara

Favori

Sepetim0

Giriş

(0)
Kampanyalar

Karagöl Turu Kampanyalı

Karagöl Turu Kampanyalı

Karagöl Turu Kampanyalı

300,00 ₺ 400,00 ₺

%25 İNDİRİM
Tur Hareket Noktaları
Kişi Bilgileri
Tur Tarihi
Stokta yok.
Ürün Bilgisi:

Artvin yaylalarının en güzel noktalarından seçmeler, Göller, şelaleler ve birbirinden güzel köyler, Leziz yöresel yemekler, Hemşin&Gürcü kültürü, Batık köy Muratlı Köyü, Borçka, Cankurtaran Tüneli, Karagöl

Saat  09:00’da Rize Merkez Çaydanlık heykeli Belediye önünde bulunan Ezgi Turizm önünden hareket ediyoruz. Karadeniz sahil  yolundan denizin masvavi berraklığıyla yeşilin bin bir tonu arasında süzülerek sırasıyla Rize’nin Çayeli, Pazar, Ardeşen ve Fındıklı; Artvin’in Arhavi ve Hopa ilçelerini takip ederek Cankurtaran geçidine çıkıyoruz.

Denizden  690 metre yükseklikten muhteşem panoramik manzarasıyla Karadenizi  fotoğraflayarak yolculuğumuza devam ediyoruz.Karagöl turu Borçka şehir merkezini geçerek Çoruh nehrini takip ediyor, toplam ikibuçuk saatkil bir yolculuktan sonra  Borçka şehir merkezi ne 27 km. mesafede, deniz seviyesinden 1450 metre yükseklikte bulunan 19.yüzyıl başlarında, bugünkü ‘’Klaskur (Aralık) Yaylası’nın yakınlarındaki bir tepenin heyelan sonucunda önünün kapanmasıyla oluşan cennet yeşili KARAGÖL’e ulaşıyoruz. 

Misafirlerimiz Karagöl’ün etrafındaki ormanlarda yürüyüşlerini yapıyor. İster mangal yakarak ,ister göl etrafındaki restorantta öğle yemeğini yiyorlar. Saat 15:00’te Karagölden hüzünlü bir şekilde ayrılıyoruz.

Dönüş yolunda batık şehir olarakta adlandırılan Baraj sıları altında kalmış Borçkanın yeşili ve doğasıyla meşhur Muratlı Köyüne uğruyoruz. Günübirlik  Burada Baraj sıları altında kalmış Çaykur Fabrikasının Fabrika bacasını, Caminin Minaresini fotoğraflayarak geldiğimizi yolu takip ederek saat 19:00’de Rize'ye varıyoruz.
 
Bir başka Ezgi Turizm organizasyonunda buluşmak üzere.   
 
Not: Kesin hareket 12 kişilik gurupların tamamlanmasıyla gerçekleşecektir. 

Resim

X