https://www.rizetours.com/

Anasayfa

Ara

Favori

Sepetim0

Hesabım

(0)

Tiflis Turu

TİFLİS GÜRCİSTAN TURU 1 GECE KONAKLAMALI EZGİTUR

1. GÜN CUMA : RİZE - SARP - BATUM

Rize Ezgi Turizm önünde siz değerli misafirlerimiz ile buluşmamızın ardından saat 18:00'da Gürcistan Tiflis Turumuza başlıyoruz. Karadeniz devlet sahil yolu Çayeli, Pazar, Ardeşen, Fındıklı Hopa ilçelerinden geçerek 90 dakikalık bir yolculuktan sonra Türkiyenin Gürcistan'a açılan sınır kapısı olan SARP sınır kapısına ulaşıyoruz. Rehberimizin bilgilendirmesi ile gürcü change ofislerinde gerekli olduğu kadar paramızı gürcü para birimi LARİ'ye çeviriyoruz. Batum sahil yolundan BATUM ilçe merkezine ilerlerken rehberimiz tarafından Gürcistan ve Batum hakkında misaifrlerimize ön bilgilendirme yapılıyor. Gürcü restorantında Türk damak tadında akşam yemeğimizi yedikten sonra Batum'u gezmeye başlıyoruz. İlk olarak Batum'un en güzel meydanlarından Piazza Meydanı, Avrupa Meydanı ve Tiyatro Binasını geziyoruz.  Batum Limanı ve Teleferikle şehri panoramik olarak gözlemleyeceğimiz Sputnik Tepesi ziyaretlerinden sonra Sahil Bulvarında bulunan su ve ışık gösterilerinide izleyerek gece 24:00'e kadar serbest zaman vererek gece 24:00'de toplanarak Gürcistan'ın Başkenti Tiflis'e hareket ediyoruz. (Gece araçta yolculuk)2. GÜN CUMARTESİ : RUSTAVELLi - ŞARDENİ - ESKİ TİFLİS - MTATSMİNDA - NARİKALE - METHEKHİ

Sabah 06:00 sularında Başkent Tiflis'e ulaşıyoruz. Yapacağımız açık büfe sabah kahvaltısı ve kısa bir molanın ardından Tiflis gezimize başlıyoruz. Kura nehrinin her iki yakası arasında kurulan, eski ipek yolu üzerinde bulunan, kaldırım taşlı caddeleri, kırmızı çatılı evleri ve görkemli tarihi eserleriyle 5. yy da Kral Vahtamg Gogasali tarafından kurulan Kafkasların en güzel şehri Tiflis'i gezmeye başlıyoruz. 

İlk olarak Trinity Katedrali, Sioni Katedrali, Metekhi Kilisesi, Panoramik olarak Mitatsminda Kilisesini göreceğiz. Ezgi Turizm rehberi ile eski tiflisi gezmeye başlıyoruz. Osmanlı Hamamı ve Osmanlı Camiini ziyaret ediyoruz. Ardından Rustavelli Caddesine iniyoruz ve Barış Köprüsünü gezerek buradaki anılarımızı fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyoruz. Kura nehrinin kıyısındaki Türk Lokantalarında alacağımız öğle yemeğimizden sonra Gürcistanın Anası Heykeli ve Nari Kalesini görmek için teleferiğe biniyoruz. Gürcistan'a hakim tepede hatıra fotoğrafı çektirip, boydan boya Tiflis'i panoramik olarak seyredeceğiz. Hediyelik eşya alışverişi için Vernisaj Pasajına uğruyoruz. Buradan TV kulesi olarak adlandırılan Mtatsminda tepesine çıkıyoruz. Devasa dönme dolapların içinde bulunduğu oyun parklarında zamanımızı geçirdikten sonra yorgunluğumuzu atmak için otelimize dönüyor ve bir süre dinleniyoruz. Akşam Tiflis'i keşfetmeye devam ediyoruz. Tiflis'i ışıklar içerisinde görebileceğimiz şehir turu ve Özgürlük Meydanı gezileri yapıyoruz. Ardından yine Kura nehri kıyısında kurulu nezih gürcü Restorantında canlı müzikeşliğinde akşam yemeğimizi Gürcü Halk Oyunları eşliğinde alıyoruz.   Akşam Yemeğinden sonra konaklama için otelimize yerleşiyoruz.3. GÜN PAZAR : TİFLİS - GORİ - MTSKHETA - ZESTAFONİ - BATUM - TÜRKİYE

Sabah otelimiz terasında aldığımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında otelimizde ayrılıp gezimizin son gününe başlıyoruz. İlk olarak Gürcistan'ın en eski başkentlerinden olan Başkent tiflis'e yarım saat mesafedeki Mtskheta 'ya uğruyoruz. Buram buram tarihsel yapısını bugüne kadar korumayı başaran tarihi çarşılarda yerel halkın sattığı organik ve gürcü kültürünü yansıtan bir çok hediyelik eşya alışverişi yapma imkanımız olacaktır.Unesco tarafında Dünya KültürMirası listesinde yer alan 6 yy.da yapılan Jvari ve 11 yy.da yapılan Svestitskhoveli Manastırını gezeceğiz. Mtskheta gezimizi bitiriyor ve dönüşe geçiyoruz. Khasuri üzerinden Gürcistan'ın en uzun tüneli olan Rikoti tünelinden geçerek Batı Gürcistan'a geliyoruz. Zestafoni kasabasında öğle yemeği be dinlenme molası için uğruyoruz. Ardından Satmtredia ve Kobileti şehirlerinden geçerek Acara Özerk Cumhuriyeti Başkenti BATUM'a varıyoruz. Akşam saatlerinde Sarp Sınır Kapısına geliyoruz. Sınırda üzerimizde kalan son LARİ'leri Türk Lirasına çevirdikten sonra sınırın Türkite tarafına geçiyor Başladığımız noktada Rize Ezgi Turizm önünde misafirlerimizden ayrılıyoruz.
 

Paket Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Trazon- Tiflis - Trabzon Arası Transfer
Araç İçi İkramlar
Tiflis'te 1 Gece 3*** Otel Konaklaması
Otelde1 Sabah Kahvaltısı
Ezgi Turizm Rehberlik Hizmeti
Seyahat Sağlık Sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Uçak ve Otobüs Biletleri
Öğle ve Akşam Yemekleri
Yurtdışı Çıkış Harcı
Teleferik ve Metro ücretleri
Müze ve Ören yeri girişleri
Hertürlü Özel harcamalar


Tur Program Fiyatımız (Erken Tezervasyon Fiyatı 31 Aralık 2018 Tarihine kadar geçerlidir
2 Kişilik Odalarda Kişi Başı 800 TL
0-6 Yaş çocuklar ücretsiz
7-12 Yaş cocuklar Ebeveynleri ile aynı odada kalmak kaydıyla 300 TL
Guruplar için özel fiyat ve programlar için 4442253 arayınız
Whatsap :05337226111 ...Önemli Bilgiler : 
Gürcistan Sarp Sınır Kapısından girişler sadece yeni kimlik kartları ile veya pasaportla gerçekleşmektedir.

Kimlik Kartında fotoğraf olmayan çocukların geçişine Gürcistan devleti müsaade etmemektedir.

Progranda toplam 1 Gece 3*** standardı otel konaklaması vardır.

Bu turumuzda programa dahil olmayan harcamalar ortalama 350 TL civarında gerçekleşmektedir. Gezi bütçenizi oluşturuken bu durumu hesaba katınız.

18 Yaşından küçüklerin tur esnasında yanlarında anne ve babaları olmaları zorunludur. Ebeveynlerden biri çocuk ile birlikte değilse, çocukla birlikte olmayan ebeveyn (anna veya baba) diğer ebeveyne (anne veya babaya noterden muvafakatname vermek durumundadır. Çocuğun velayeti eğer tek bir ebeveyn aitse bu durumda mahkeme ilamının sınır geçişi sırasında ibraz edilmesi zorunludur.

Yurtdışında 72 Saatten fazla kalacağımız için kimlikle veya pazaportla giriş yapılmasına bakılmadan, alköllüiçki ve sigara başta olmak üzere gümrük mevzuatına uygun eşyaları gümrük vergisi ödemeden ülkeye sokabileceksiniz. 
 
Tiflis Turu
Gürcistan Turları
ezgitur.com

Tiflis Turu
X